„Kaspersky Lab“ patarimai: saugiai įkrauname išmanųjį telefoną

Publikuota: 2013 m. gegužės 15 d. trečiadienis

Šiuolaikinių išmaniųjų telefonų dažnai nepakanka įkrauti kartą per dieną, aktyviam vartotojui tenka ieškotis įkrovimo šaltinio nesibaigus dienai. Iš pirmo žvilgsnio tai visiškai paprastas ir saugus veiksmas, tačiau iš tikrųjų nes viskas taip paprasta.

Pirmiausia išmanųjį gali pavogti, o kartu ir asmeninius vartotojo duomenis. Namuose arba biure tai mažai įmanoma, bet viešosiose vietose pasitraukti nuo įkraunamo išmaniojo gali būti rizikinga. Palikę savo įrenginį be priežiūros kavinėje ar oro uoste, kavinėje ant stalo ar automobilyje rizikuojate jį prarasti. Todėl geriau nutraukti krovimą ir prisijungti vėliau, nei bandyti susigrąžinti pavogtą išmanųjį.

Antra, įkraunant išmanųjį nuo kompiuterio galima susidurti su išmaniojo telefono failų persiuntimo grėsme. Tai ypač nemalonu, jei išmaniajame saugomi konfidencialūs duomenys, pavyzdžiui, nuotraukos. Paprastas ir gana efektyvus būdas išvengti šių problemų – prieš krovimą visiškai išjungti išmanųjį telefoną ir neįjungti tol, kol jis bus visiškai įkrautas. Tokiu atveju įjungus telefoną paleidžiamas tik baterijos įkrovimas ir ekrano uždanga – nieko daugiau.

Didelė išmaniųjų telefonų dalis įkraunama nuo bet kurios įkrovimo įrangos su tinkamu prisijungimo kištuku, tačiau toks įkrovimas dažnai būna ne pats optimaliausias, pavyzdžiui, kraunama per ilgai arba per trumpai. Dėl to baterija gali būti ne visiškai įkrauta, akumuliatorius gali perkaisti, išmanusis išsijungti arba persikrauti, dėl perkrovimo gali iš dalies išnykti duomenys, o išmanusis nefunkcionuoti. Saugiausia telefoną įkrauti pasitelkiant originalųjį įkrovimo įrenginį.

„Kaspersky Lab“ ekspertai apibendrina pagrindines saugaus išmaniojo telefono įkrovimo taisykles:

  • Išjunkite įkraunamą išmanųjį telefoną.
  • Pirmąsias 20 įkrovimo minučių paimkite įrenginį kas 5 minutes. Jei jis neįprastai įkaitęs, nedelsiant išjunkite kroviklį. Turėkite omenyje, kad įkraunami išmanieji telefonai gali įkaisti. Svarbiausia atskirti normalų įkaitinimą nuo perkaitimo dėl netinkamo įkrovimo šaltinio.
  • Jei neįmanoma išjungti įkraunamo išmaniojo telefono, imkitės visų įmanomų priemonių, kad nebūtų pavogti jūsų asmeniniai duomenys.
  • Jei aktyviai naudojatės įkraunamu išmaniuoju telefonu, pavyzdžiui, naudojate GPS arba žiūrite vaizdo įrašus, kontroliuokite įrenginio įkaitinimą ir sekite baterijos indikatorių – kartais šiuolaikiniai modeliai suvartoja daugiau energijos, nei įkraunama, todėl išmanusis ne įkraunamas, o atvirkščiai – išsikrauna. Tokiu atveju gali tekti ieškoti galingesnio krovimo įrenginio.

Norėdami apsaugoti asmeninius duomenis išmaniajame telefone, įdiekite ir paleiskite apsaugos programą Kaspersky Mobile Security, kurioje taikomos naujausios apsaugos technologijos, optimizuotos „Android“ valdomiems išmaniesiems telefonams. Ši programa leidžia apsaugoti asmeninius duomenis, net jei Jūsų telefonas pavogtas arba prarastas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »