„Kaspersky Lab“ rado Rytų Europą atakuojantį „Red October“ virusą

Publikuota: 2013 m. sausio 15 d. antradienis

Pasaulinė antivirusinės programinės įrangos gamintoja „Kaspersky Lab“ pirmadienį pranešė nustačiusi naują kompiuterinį virusą „Red October“, kuris plinta Rytų Europos šalyse ir galbūt renka slaptus ES ir NATO koduotus dokumentus.

„Pagrindinis šios (kibernetinio šnipinėjimo) kampanijos taikinys yra Rytų Europos šalys, buvusios SSSR respublikos ir Centrinės Azijos šalys, nors (viruso) aukų galima rasti ir kitur, taip pat ir Vakarų Europoje bei Šiaurės Amerikoje. Yra rimtų techninių įrodymų, kad užpuolikai kilę iš rusiškai kalbančių šalių“, – rašoma antivirusinės programinės įrangos gamintojos pareiškime.

Nuo 2007 metų aktyvus virusas „Red October“, atrodo, renka dokumentus, kurie yra užšifruojami keliose Europos Sąjungos ir NATO institucijose naudojama programine įranga, priduria „Kaspersky Lab“.

Šis virusas taip pat užkrečia išmaniuosius telefonus, renka prisijungimo informaciją ir ją išbando kitose sistemose.

Pasak „Kaspersky Lab“, virusas pasižymi unikaliomis „prisikėlimo“ savybėmis – jis pasislepia „Adobe Reader“ ir „Microsoft Office“ programose, kurios leidžia įsilaužėliams vėl prieiti prie duomenų net ir po to, kai pats virusas būna rastas ir pašalintas.

„Red October“ atakuoja ne tik viso pasaulio diplomatines ir vyriausybines tarnybas, bet ir mokslo, su energetika bei branduoline fizika susijusias įstaigas, nurodoma „Kaspersky Lab“ pranešime.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »