Kodėl pavojinga socialiniuose tinkluose nurodyti telefono numerį?

Publikuota: 2016 m. sausio 4 d. pirmadienis

Daugelį Lietuvos vartotojų nervina įkyrios reklaminės SMS žinutės ir šlamštalaiškiai. Yra paplitusi nuomonė, kad sukčiai perka parengtas duomenų bazes, tačiau iš tikrųjų jie medžioja kontaktus iš atvirų socialinių tinklų profilių ir suveda juos į bazę taikydami visiškai teisėtas programas.

Kibernetinio nusikalstamumo forumuose mirga pasiūlymai apie instrumentų duomenims iš populiarių socialinių tinklų rinkti pardavimą ar nuomą. Tokios programos geba rinkti ir struktūruoti visą vertingą informaciją apie vartotoją, įskaitant jo vardą ir pavardę, visus skelbiamus kontaktinius duomenis ir profilio nustatymus, ne tik mobiliųjų telefonų numerius. Tokia informacija sukčiams suteikia daug galimybių. Turėdami tokią bazę jie gali, pavyzdžiui, siųsti reklaminius ir kenkėjiškus šlamštalaiškius, vogti pinigus per mokamas SMS paslaugas, padirbti SIM korteles ir kita.

„Mes su nerimu stebime, kad vartotojai nesilaiko elementarių saugumo taisyklių ir tinkle skelbia tokią informaciją, kuri jokiu būdu negali patekti į svetimas rankas. Sukčiai geba pasinaudoti bet kuo, ką jūs skelbiate tinkle. Ypač gali nukentėti mobiliųjų bankinių paslaugų vartotojai. Kuo greičiau išimkite tokią informaciją iš socialinių tinklų, ir sukčiai ne taip lengvai galės gvieštis jūsų pinigų“, – pataria Ruslanas Stojanovas, „Kaspersky Lab“ kompiuterinių incidentų turimo skyriaus vadovas.

Be to, jei jūs ar jūsų artimieji naudojasi mobiliosios bankininkystės paslaugomis, pasirūpinkite elementariomis saugumo priemonėmis:

  • „Android“ įrenginyje uždrauskite programėlių įdiegimą iš pašalinių šaltinių.
  • Savo banko paskyroje nustatykite piniginių lėšų nurašymo limitą.
  • Apribokite arba išjunkite SMS siuntimo Premium numeriais galimybę.
  • Taikykite patikimą apsaugos sprendimą, gebantį apsaugoti įrenginį nuo užkrėtimo.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »