Kodėl pavojinga socialiniuose tinkluose nurodyti telefono numerį?

Publikuota: 2016 m. sausio 4 d. pirmadienis

Daugelį Lietuvos vartotojų nervina įkyrios reklaminės SMS žinutės ir šlamštalaiškiai. Yra paplitusi nuomonė, kad sukčiai perka parengtas duomenų bazes, tačiau iš tikrųjų jie medžioja kontaktus iš atvirų socialinių tinklų profilių ir suveda juos į bazę taikydami visiškai teisėtas programas.

Kibernetinio nusikalstamumo forumuose mirga pasiūlymai apie instrumentų duomenims iš populiarių socialinių tinklų rinkti pardavimą ar nuomą. Tokios programos geba rinkti ir struktūruoti visą vertingą informaciją apie vartotoją, įskaitant jo vardą ir pavardę, visus skelbiamus kontaktinius duomenis ir profilio nustatymus, ne tik mobiliųjų telefonų numerius. Tokia informacija sukčiams suteikia daug galimybių. Turėdami tokią bazę jie gali, pavyzdžiui, siųsti reklaminius ir kenkėjiškus šlamštalaiškius, vogti pinigus per mokamas SMS paslaugas, padirbti SIM korteles ir kita.

„Mes su nerimu stebime, kad vartotojai nesilaiko elementarių saugumo taisyklių ir tinkle skelbia tokią informaciją, kuri jokiu būdu negali patekti į svetimas rankas. Sukčiai geba pasinaudoti bet kuo, ką jūs skelbiate tinkle. Ypač gali nukentėti mobiliųjų bankinių paslaugų vartotojai. Kuo greičiau išimkite tokią informaciją iš socialinių tinklų, ir sukčiai ne taip lengvai galės gvieštis jūsų pinigų“, – pataria Ruslanas Stojanovas, „Kaspersky Lab“ kompiuterinių incidentų turimo skyriaus vadovas.

Be to, jei jūs ar jūsų artimieji naudojasi mobiliosios bankininkystės paslaugomis, pasirūpinkite elementariomis saugumo priemonėmis:

  • „Android“ įrenginyje uždrauskite programėlių įdiegimą iš pašalinių šaltinių.
  • Savo banko paskyroje nustatykite piniginių lėšų nurašymo limitą.
  • Apribokite arba išjunkite SMS siuntimo Premium numeriais galimybę.
  • Taikykite patikimą apsaugos sprendimą, gebantį apsaugoti įrenginį nuo užkrėtimo.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Gemalto“ sustiprins „Samsung Pay“ saugumą

Saugumo sprendimų lyderė „Gemalto“ įdiegs papildomas apsaugos priemones į išmaniuosius telefonus „Samsung Galaxy S8“ skaityti »

Valandų valandos išmaniojo ekrane: kaip išsaugoti sveikas akis?

Vargu ar valandų skaičių, praleistą žiūrint į išmaniojo ekraną, pavyks sumažinti, todėl labai svarbu apsaugoti regėjimą. skaityti »

Lietuviams sunku išsiskirti su nebenaudojamais telefonais

Ekspertai atkreipia dėmesį saugumo dėlei namie esančius nebenaudojamus elektronikos prietaisus reguliariai patikrinti. skaityti »

„American Express“ ir „Visa“ kovos prieš sukčiavimus

„American Express“ ir „Visa“ paskelbė apie bekontakčių operacijų pokyčius, siekiant sustiprinti operacijų apsaugą. skaityti »

Kiekvienas išmaniojo įrenginio naudotojas privalo išmanyti skaitmeninę higieną

Išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir kompiuteriuose nuolat didėja saugomos informacijos apimtis, tai kelia riziką dėl prastos naudotojų skaitmeninės higienos. skaityti »

„Windows 10“ palaikys interneto bankininkystės biometrijos sistemą

Didžiosios Britanijos bankas „Lloyds“, bendradarbiaudamas su „Microsoft“, ketina įdiegti veidų ir pirštų atspaudų atpažinimo technologiją interneto bankininkystėje. skaityti »

Kroviklis gali stebėti namus

Sukurtas įrenginys, vienu metu atliekantis elektroninių prietaisų kroviklio ir vaizdo stebėjimo kameros funkcijas. skaityti »

„Mastercard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“

Tarptautinė mokėjimo sistema „Mastecard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“. skaityti »

Londono oro uoste nebereikės pasų

Londono oro uoste Heathrow pradėta testuoti veidų atpažinimo sistema. skaityti »

Interneto svetainės išsiaiškins robotus nepastebimai

„Google“ paskelbė patobulinusi identifikacijos mechanizmą „reCAPTCHA“, gebantį skirti tikrus interneto naudotojus nuo interneto robotų. skaityti »