Kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį

Publikuota: 2016 m. gruodžio 19 d. pirmadienis

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. Nauji partneriai atsineša daugiau iššifravimo įrankių ir virusų aukoms siūlo naujų galimybių.

„No More Ransom“ 2016 m. liepą pradėjo Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „Intel Security“ ir „Kaspersky Lab“, sukurdami naują bendradarbiavimo lygį tarp teisėsaugos ir privačių bendrovių kovojant su išpirkos reikalaujančiais virusais. Projekto portale žmonės gali rasti informacijos apie išpirkos reikalaujančius virusus, kaip jie veikia ir, svarbiausia, kaip apsaugoti save bei nemokamai vienu iš iššifravimo įrankių atrakinti failus.

Išpirkos reikalaujantys virusai – pasaulinė epidemija, turinti įtakos viso pasaulio žmonėms. Kad būtų geriau atspindima situacija, dabar portalas prieinamas ne tik anglų, bet ir olandų, rusų, prancūzų, italų, portugalų kalbomis, netrukus atsiras ir daugiau kalbų.

 

Austrijos, Kroatijos, Danijos, Suomijos, Maltos, Rumunijos, Singapūro ir Slovėnijos policijos tarnybos taip pat prisijungė prie partnerių – dabar projekte dalyvauja iki 22 šalių.

„Beveik niekas nėra apsaugotas nuo virusų. Mūsų duomenys rodo, kad per pastaruosius metus išpuoliai prieš įmones padidėjo tris kartus, ir dabar jie vyksta kas 40 sekundžių, prieš tai vykdavo kas 2 minutes. Išpuoliai prieš individualius naudotojus padidėjo iki kas 10 sekundžių, anksčiau – kas 20 sekundžių. Tai sutapo su naujų rūšių virusų banga. Pernelyg daug žmonių manė, kad jie neturi kito pasirinkimo, tik sumokėti. Deja, ir daugelis sumokėjusiųjų išpirką, įskaitant vieną iš penkių įmonių, niekada neatgavo savo failų. Šis projektas suteikia alternatyvą – atrakinti failus nemokant išpirkos“, – sako Jornt van der Wiel, „Kaspersky Lab“ Pasaulio tyrimų ir analizės komandos saugumo ekspertas.

Privataus sektoriaus įmonės ir teisėsaugos institucijos vienija pastangas kovoje su kibernetiniais nusikaltėliais, siekiančiais pasisavinti didžiules sumas. Tik virusų išmanymas padės sustabdyti jų plėtrą. Kai kurios paprastos apsaugos priemonės gali užkirsti kelią žalai: visada turėkite atnaujintą atsarginę sistemą, ir išpirkos reikalaujantis virusas negalės sunaikinti jūsų asmeninių duomenų, taikykite patikimą antivirusinę programinę įrangą, nuolat atnaujinkite visą kompiuterio programinę įrangą, nes bet kuri paskyra gali būti pažeista.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »