Per „Skype“ plintantis virusas priverčia rinkti virtualius pinigus

Publikuota: 2013 m. balandžio 8 d. pirmadienis

Pastaruoju metu per pokalbių programą „Skype“ sparčiai plinta virusas, kuris užkrėstus kompiuterius paverčia virtualių pinigų bitkoinų (bitcoin) rinkėjais. Daugiausiai užkrėstų kompiuterių yra Italijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Kosta Rikoje, Ispanijoje, Vokietijoje.

Virusas plinta per „Skype“ žinutes. Jose rašoma: „Štai tavo nuotrauka, kuri man patinka“ ir pateikiama sutrumpinta nuoroda. Virusas plinta gana greitai – maždaug 2000 užkrėstų kompiuterių per valandą greičiu. „Kaspersky“ į savo duomenų bazes virusą įtraukė pažymėdama jį „Trojan.Win32.Jorik.IRCbot.xkt“, viruso paleidžiamas procesas – „bitcoin-miner.exe“. Piktavališka programinė įranga palaiko ryšį su Vokietijoje esančia tarnybine stotimi, kurios IP adresas yra 213.165.68.138:9000.

Virusas akimirksniu užgrobia aukos kompiuterį ir smarkiai padidina pagrindinio procesoriaus naudojimą. Nors pagrindinė viruso paskirtis – rinkti bitkoinus, jį galima būtų panaudoti ir kitiems darbams.

Naudojant pavienius kompiuterius bitkoinų rinkimas nėra patrauklus kompiuterio resursų panaudojimo būdas. Bet jeigu užkrečiama daug kompiuterių, kurie uždarbį nukreipia į vieną sąskaitą, kažkas akivaizdžiai praturtėja.

Manoma, kad šis virusas atsirado dėl pasakiško bitkoinų kurso augimo. Praėjusio mėnesio pabaigoje buvo pranešta, kad šios virtualios valiutos vertė pasiekė 92 dolerius, o pirmosiomis balandžio dienomis ji pašoko net iki 140 dolerių. Greitas virtualios valiutos vertės augimas yra pakankama priežastis susidomėti įvairiems piktavaliams žmonėms su programavimo gebėjimais.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »