Per „Skype“ plintantis virusas priverčia rinkti virtualius pinigus

Publikuota: 2013 m. balandžio 8 d. pirmadienis

Pastaruoju metu per pokalbių programą „Skype“ sparčiai plinta virusas, kuris užkrėstus kompiuterius paverčia virtualių pinigų bitkoinų (bitcoin) rinkėjais. Daugiausiai užkrėstų kompiuterių yra Italijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Kosta Rikoje, Ispanijoje, Vokietijoje.

Virusas plinta per „Skype“ žinutes. Jose rašoma: „Štai tavo nuotrauka, kuri man patinka“ ir pateikiama sutrumpinta nuoroda. Virusas plinta gana greitai – maždaug 2000 užkrėstų kompiuterių per valandą greičiu. „Kaspersky“ į savo duomenų bazes virusą įtraukė pažymėdama jį „Trojan.Win32.Jorik.IRCbot.xkt“, viruso paleidžiamas procesas – „bitcoin-miner.exe“. Piktavališka programinė įranga palaiko ryšį su Vokietijoje esančia tarnybine stotimi, kurios IP adresas yra 213.165.68.138:9000.

Virusas akimirksniu užgrobia aukos kompiuterį ir smarkiai padidina pagrindinio procesoriaus naudojimą. Nors pagrindinė viruso paskirtis – rinkti bitkoinus, jį galima būtų panaudoti ir kitiems darbams.

Naudojant pavienius kompiuterius bitkoinų rinkimas nėra patrauklus kompiuterio resursų panaudojimo būdas. Bet jeigu užkrečiama daug kompiuterių, kurie uždarbį nukreipia į vieną sąskaitą, kažkas akivaizdžiai praturtėja.

Manoma, kad šis virusas atsirado dėl pasakiško bitkoinų kurso augimo. Praėjusio mėnesio pabaigoje buvo pranešta, kad šios virtualios valiutos vertė pasiekė 92 dolerius, o pirmosiomis balandžio dienomis ji pašoko net iki 140 dolerių. Greitas virtualios valiutos vertės augimas yra pakankama priežastis susidomėti įvairiems piktavaliams žmonėms su programavimo gebėjimais.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »