Prasidėjo tarptautinės tarpinstitucinės kibernetinės pratybos „X14“

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 23 d. antradienis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, vykdydama nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio CERT-LT (angl. Computer Emergency Response Team) veiklą, 2014 m. rugsėjo 22 dieną pradėjo tarptautines tarpinstitucines kibernetines pratybas „X14“. Šios pratybos surengtos atsižvelgiant į šių dienų kibernetinio saugumo realijas, jose dalyvauja 25 valstybinės institucijos, 8 bankų atstovai ir 10 Lietuvos ir užsienio valstybių CERT padaliniai bei Galimų kibernetinių saugumo incidentų pasekmių valdymo grupės nariai.

CERT-LT padalinys, siekdamas, kad pratybos vyktų kuo natūralesnėmis sąlygomis, surengė jas be išankstinio įspėjimo ir informacijos apie datą. Šiomis pratybomis siekiama imituoti galimus incidentus artėjant euro įvedimui, todėl į pratybas įtrauktos susijusios institucijos, bankai ir tarptautiniai CERT padaliniai.

Pratybos vyksta specialiai joms sukurtoje platformoje, kuri leidžia valdyti galimų kibernetinių atakų scenarijų užduotis ir stebėti kiekvieno etapo vykdymą. Ši unikali platforma sukurta užduotims planuoti, vykdyti ir stebėti, atsižvelgta į ankstesnę Lietuvoje organizuotų pratybų praktiką.

Kaip ir ankstesnių mokymų, taip ir šių pratybų tikslas – stiprinti tarptinsitucinio bendradarbiavimo sprendžiant kibernetinius incidentus efektyvumą, komunikacijos spartą, būtinybę kritinėse situacijose rasti atsakingų institucijų atstovų kontaktus, pasirengimą naudoti lengvai prieinamas šifravimo priemones duomenų perdavimui viešaisiais tinklais ir įgūdžius operatyviai keistis informacija galimų kibernetinių incidentų metu.

Šių pratybų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas reaguoti į iš anksto sumodeliuotus imituotus kibernetinius incidentus, tarp jų į didelio masto paskirstytąsias paslaugos trikdymo atakas, ryšio nutrūkimus ir kitus, kuriems spręsti, situacijai suvaldyti reikalingas gerai koordinuotas institucijų darbas.

„Institucijų bendradarbiavimas, komunikacijos greitis, reikalingų priemonių pasirinkimas yra visuma sudedamųjų dalių, kurios būtinos siekiant kuo efektyviau apsisaugoti nuo kibernetinių incidentų ar tinkamai reaguoti jiems įvykus. Todėl tokios praktinės treniruotės sąlygomis, kiek galima panašesnėmis į realias, sukuria prielaidas tinkamam atsakui.“, ‒ sakė Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis.

Šaltinis: rrt.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »