Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus

Publikuota: 2017 m. lapkričio 21 d. antradienis

ESET saugumo tyrėjai nustatė kenkėjišką programą, galinčią apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus.

Aštuonios kenksmingos programėlės, kurias ESET saugumo sistemos nustato kaip „Android/TrojanDropper.Agent.BKY“, rado būdų patekti į oficialią programėlių parduotuvę „Google Play“. Šios programėlės priklauso naujai „Android“ kenkėjų šeimai, pasižyminčiai uždelstu veikimu ir vartotojus klaidinančia išvaizda – kenksmingos programėlės atrodo kaip patikimos ir legalios programos.

Kaip kenksmingos programėlės buvo nustatytos šios aplikacijos: „MEX Tools“, „Clear Android“, „Cleaner for Android“, „World News“, „WORLD NEWS“, „World News PRO“, „Игровые Автоматы Слоты Онлайн“ ir „Слоты Онлайн Клуб Игровые Автоматы“.

ESET perdavus informaciją „Google“, kenksmingos programėlės buvo pašalintos iš „Google Play“, iki tol kiekvieną jų atsisiuntė po kelis šimtus vartotojų. Programišių pinklių išvengė tik tie vartotojai, kurie yra aktyvavę apsaugos nuo žalingų programų funkciją „Google Play Protect“.

Pasak saugumo tyrėjų, kenksmingos programėlės naudoja daugiapakopę architektūrą ir šifravimą, kad išvengtų nustatymo. Atsisiuntus ir įdiegus programėles, jos neprašo jokių leidimų ir vartotojams nekelia įtarimo dėl netinkamos veiklos.

Vėliau kenksmingos programėlės atsisiunčia kitus kenkėjus. Šiame etape vartotojams siūloma įsidiegti legaliai atrodantį „Android Update“ ar „Adobe Update“, tačiau, ką gauna vartotojai, yra mobiliosios bankininkystės trojanas, kurio tikslas yra išvilioti prisijungimo prie el. bankininkystės arba kreditinių kortelių duomenis.

ESET duomenimis, iš viso bankininkystės trojaną galėjo atsisiųsti per 3 000 vartotojų, dauguma jų – gyvenantys Olandijoje. Kenksmingos programėlės galėjo platinti ir kitus kenkėjus.

„Jei atsisiuntėte kenksmingą programėlę, pirmiausia reikėtų panaikinti jai suteiktas administratoriaus teises ir pašalinti visus kenksmingus komponentus, kuriuos ji galėjo įdiegti, taip pat išdiegti pačią programėlę. Po šių veiksmų rekomenduojama išmanųjį telefoną nuskaityti su patikima antivirusine programa“, – pataria programinės įrangos platintojos „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja atidžiau rinktis programėlės net ir oficialioje programėlių parduotuvėje „Google Play“: prieš diegiant norimą programą patariama atsižvelgti į jos reitingus ir kitų vartotojų atsiliepimus. Taip pat rekomenduojama naudoti antivirusinę programą, kuri apsaugotų nuo kenksmingų programėlių atsisiuntimo ir diegimo.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

Christy Walton IP: 159.89.227.182
2022-07-12 17:10 (!)
Ieškote paskolos konsoliduoti skolą, paskolos be užstato, paskolos verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalas ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: christywalton355@gmail.com

Nustatyti du nauji išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Panašu, kad saugumo ekspertų prognozės 2017-iesiems metams pradeda pildytis – išpirkos reikalaujančių kenkėjų armiją papildė dar dvi naujos kenksmingos programos „Spora“ ir „Marlboro“. skaityti »

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. skaityti »

Per 2016 metus RRT gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2016 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Populiariausi 2016-ųjų slaptažodžiai

Retas žmogus sugeba įsiminti 10 unikalių slaptažodžių, todėl dažniausiai renkasi lengvai prisimenamų ženklų rinkinį. skaityti »

Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais skaityti »

Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be „Wi-Fi“

Saugumo ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu daugėja sukčiavimo atvejų populiarioje susirašinėjimo programėlėje „WhatsApp“. skaityti »

Daiktų interneto keliamų pavojų leis išvengti tam tikros taisyklės

Vienu iš didžiausių kibernetinių grėsmių sulauksiančių taikinių šiais metais saugumo ekspertai nurodė sparčiai populiarėjančius daiktų interneto įrenginius. skaityti »

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, šifruojantis „Linux“ įrenginius

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, siejamas su pagarsėjusia programišių grupuote „BlackEnergy“, kuri 2015 m. pabaigoje rengė išpuolius prieš Ukrainos žiniasklaidos organizacijas ir elektros energiją tiekiančias įmones. skaityti »

Keturios įmonės iš dešimties nežino, kaip apsisaugoti nuo „DDoS“

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas nustatė, kad verslo įmonės nėra pasirengusios apsisaugoti nuo „DDoS“ išpuolių. skaityti »

CERT-LT įspėja apie suklastotus elektroninius pranešimus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja, kad pastaruoju metu itin padaugėjo suklastotų elektroninių pranešimų (angl. phishing). skaityti »