Socialinių tinklų naudotojai raginami saugotis kibernetinių nusikaltėlių

Publikuota: 2016 m. sausio 15 d. penktadienis

„Kaspersky Lab“ apklausa-viktorina parodė, kad beveik trečdalis (30 proc.) socialinių tinklų naudotojų realiuoju laiku dalijasi savo pranešimais, prisijungimo informacija ir kita asmenine informacija ne tik su savo draugais, bet ir su visais tuo metu esančiais internete. Tai atveria duris kibernetinių nusikaltėlių išpuoliams, nes vartotojai vis dar nežino, kiek jų asmeninė informacija gali būti platinama šiais kanalais.

Nors daugiau nei trys ketvirtadaliai (78 proc.) interneto naudotojų turi socialinės žiniasklaidos paskyrų, viktorina parodė, kad jiems vis dar labai trūksta žinių. Vienas iš dešimties (9 proc.) viktorinos respondentų mano, kad nepažįstami žmonės negali pamatyti jų puslapių ir pranešimų, kurie atveria kelią jų asmeninei informacijai patekti į blogas rankas ar net būti panaudotai nusikaltėlių vykdomiems tapatybės vagystėms ir finansiniams sukčiavimams.

Tyrimas parodė, kad vartotojai rizikuoja papildydami draugų sąrašą. Taip 12 proc. respondentų papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis. Trečdalis (31 proc.) vartotojų taip pat papildo draugų sąrašą nepažįstamais žmonėmis, jei pastarieji turi su jais bendrų draugų, nors tai atveria kelią didesniam nepažįstamųjų skaičiui, net reklamos agentams ir kibernetiniams nusikaltėliams. Kalbant apie pasitikėjimą savo draugais, ketvirtadalis (26 proc.) apklaustųjų nedvejodami paspaustų draugų el. paštu atsiųstą nuorodą, nė neklausdami, kas tai yra, ir neatsižvelgdami į galimybę, kad siuntėjo sąskaita gali būti nulaužta.

„Socialinių tinklų naudotojai žaidžia pavojingą žaidimą, nesusimąsto apie kibernetinį saugumą ir iš esmės svetimiems žmonėms suteikia lengvą prieigą prie asmeninių duomenų ir informacijos. Socialinės žiniasklaidos paskyros, kuriose apstu asmeninės informacijos – nuo gimtadienių iki adresų ir atostogų planų, – kibernetiniams nusikaltėliams suteikia galimybę panaudoti vertingą informaciją ar pavogti jūsų tapatybę. Tai tampa dar paprasčiau, jei nusikaltėlius netyčia įtraukėte į savo draugų sąrašą“, – aiškina Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas.

Kad jūsų socialiniuose tinkluose skelbiama informacija nesukeltų pavojaus, „Kaspersky Lab“ pataria būti budriems ir kruopščiai atsirinkti žmones, kuriais pasitikite ir įtraukiate į draugų sąrašus. Jei abejojate, nesutikite įtraukti nepažįstamojo į draugų sąrašą ir neatidarinėkite abejones keliančių nuorodų. Taip pat labai svarbu socialinių tinklų paskyrose nustatyti aukštą privatumo lygį, užtikrinti, kad sąraše yra tik tikri draugai, su kuriais dalijatės savo statuso atnaujinimais.

Programinė saugumo įranga leidžia nuo interneto grėsmių apsaugoti jūsų skaitmeninį gyvenimą, privatumą ir tapatybę. Norėdami daugiau sužinoti apie „Kaspersky Lab“ privatiems naudotojams skirtų saugumo produktų suteikiamas galimybes, apsilankykite: http://www.kaspersky.com/home-security.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »