Ūkio ministerija skatina rūpintis kuriamos intelektinės nuosavybės apsauga

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 30 d. penktadienis

Ūkio ministerija, pasitelkusi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrą (MITA), siekia sudaryti palankias sąlygas verslo įmonėms ir mokslo institucijoms apsaugoti išradimus bei dizainą ir šiais metais numato apmokėti iki 95 proc. su apsauga susijusių išlaidų. Š. m. liepos mėn. paskelbus kvietimą teikti paraiškas, jau gauta 19 paraiškų – didžioji dalis pareiškėjų kreipėsi dėl galimybės finansuoti išradimų patentus. Paraiškas vis dar galima teikti iki š. m. spalio 16 d.

„Įmonės ir mokslo institucijos kasmet vis daugiau dėmesio skiria tinkamai intelektinės nuosavybės apsaugai, kuri yra neatsiejama inovacijų kūrimo dalis, padedanti įmonėms sėkmingai konkuruoti rinkoje. Šiais metais paramos prašoma aukštųjų technologijų, tokių kaip biotechnologijos, lazeriai, išradimams ir dizainui bei išradimams, taikomiems kasdieniniame žmonių gyvenime, apsaugoti“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Iki tarpinio paraiškų pateikimo termino (š. m. rugpjūčio 16 d.) pagal Pramoninės nuosavybės teisių apsaugos skatinimo priemonę daugiausia paraiškų pateikė smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai (12), 7 paraiškų sulaukta iš mokslo ir studijų institucijų. Didžioji dalis – 80 proc. – pareiškėjų kreipiasi dėl paramos išradimų patentams gauti. Bendra prašoma lėšų suma siekia apie 400 tūkst. Lt – tai sudaro beveik pusę paramai numatyto skirti biudžeto.

Pasak ūkio viceministro, įmonės ir mokslo institucijos neturėtų laukti galutinio paraiškų pateikimo termino ir pateikti paraiškas anksčiau, kadangi kvietimas bus sustabdytas, kai pateiktose paraiškose prašomos suteikti paramos suma 10 proc. viršys projektams finansuoti numatytą sumą. Ūkio ministerija yra suplanavusi iš viso pramoninės nuosavybės apsaugos projektams paskirstyti 830 tūkst. Lt.

Ankstesniais metais parama pasinaudojusi UAB „Antrocelas LT“ patentavo medžiagą, kuri naudojama asfalto mišiniams gaminti. Dėl šios medžiagos mišiniai tampa termiškai patvarūs, ekologiški ir pasižymi ilgaamžiškumu. Pasak įmonės direktoriaus Petro Sadausko, jo įmonės sukurtas ir apsaugotas išradimas „Sukibimo (adhezijos) komponentas asfalto mišiniams“ yra sėkmingai realizuojamas.

„Šiuo išradimu prekiaujame jau antrus metus. Pradžioje jį buvo galima įsigyti tik Lietuvoje, tačiau netrukus prekybą išplėtėme ir į kaimynines valstybes: Lenkiją, Latviją, Estiją, Rusiją“, – sako P. Sadauskas.

Lietuvos mokslo institucijos taip pat pasinaudojusios parama apsaugo savo išradimus ir sėkmingai juos naudoja. Pasak Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto DNR modifikacijos tyrimų skyriaus vadovo prof. Sauliaus Klimašausko, Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto mokslininkų sukurti išradimai licencijuojami UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“. Pagal juos kompanija ruošia analitinius rinkinius, skirtus genomo epigenetinėms modifikacijoms profiliuoti, kurie naudojami tyrimams gyvybės mokslų srityje bei medicinos diagnostikos tikslais. Kompanija perėmė tolimesnio patentavimo Europoje ir JAV išlaidas, o didesnės finansinės naudos galima tikėtis naujus produktus pateikus į rinką.

Pagal paskelbtą kvietimą gali būti apmokėtos tiek Europos patento arba patento, išduoto pagal tarptautinę patento paraišką, gavimo išlaidos, taip pat išlaidos, susijusios su Bendrijos dizaino arba tarptautinės dizaino registracijos liudijimo gavimu. Tinkamomis išlaidomis laikomos išlaidos, patirtos ne anksčiau kaip 2011 m.

Paraiškas iki š. m. spalio 16 d. 14 val. priima MITA adresu: A. Goštauto g. 12-219, LT-01108 Vilnius. Daugiau informacijos galite rasite MITA interneto svetainėje adresu www.mita.lt.
 

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »