„PocketBook“ anonsavo spalvoto „elektroninio popieriaus“ skaityklę

Publikuota: 2013 m. balandžio 26 d. penktadienis

Kompanija „PocketBook“ anonsavo skaityklę „Color Lux“, išsiskiriančia spalvotu jutikliniu ekranu „elektroninio rašalo“ pagrindu.

Skirtingai nei dauguma skaityklių, galinčių atkurti tik juodus ir baltus vaizdus, „Color Lux“ geba atkurti spalvotą paveikslėlį. Įrenginio ekranas atkuria 4096 spalvas. Tad skaityklėje „Color Lux“ bus patogu skaityti iliustruotas vaikiškas knygeles, žurnalus ir specializuotą literatūrą.

Skaityklės ekranas (jo įstrižainė – 8 coliai, o raiška – 800 x 600 taškų) pagamintas taikant technologiją „E-Ink Triton“. Ji numato RGB filtro, kuris dengiamas ant įprasto nespalvoto „elektroninio rašalo“ ekrano ir leidžia rodyti spalvas, naudojimą.

Ekranai „Triton“ saugo visus „elektroninio rašalo“ pranašumus: taupo energiją ir yra matomi ryškioje saulėje. Tačiau turi ir trūkumų: tarkim, ekrane spalvos atrodo šiek tiek išblukusios, neįmanoma atkurti vaizdo įrašo dėl per lėto paveikslėlių atsinaujinimo.

Skaityklė „Color Lux“ apšviečiama. Skirtingai nei LCD ekranai, pats „elektroninis popierius“ neskleidžia šviesos, todėl tamsoje be papildomo apšvietimo neįmanoma skaityti knygų.

Skaityklė yra 9 mm storio, sveria 300 g. „Color Lux“ turi 256 MB operatyviosios ir 4 GB vidinės atminties. Yra „Micro SD“ kortelės jungtis. Įkrautos skaityklės baterijos pakanka perversti 7 tūkst. puslapių, o tai prilygsta beveik mėnesiui darbo.

Skaityklė prekyboje pasirodys 2013 metų birželį ir kainuos šiek tiek per 800 litų. Kartu su „Color Lux“ kompanija  „PocketBook“ pristatė dar su įrenginius: nespalvotą skaityklę „Touch 2“ ir planšetę LCD ekranu „SurfPad 2“.

Be „E-Ink Triton“, yra ir kitų spalvoto elektroninio popieriaus kūrimo technologijų – taikant „Mirasol“ spalvotas vaizdas formuojamas šviesos bangų interferencijos metodu, o taikant „Pixel Qi“ LCD ekranas gali dirbti ir su apšvietimu, ir be jo.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip išsirinkti žaidimams skirtą nešiojamąjį kompiuterį?

Šiuolaikiniai žaidėjams skirti nešiojamieji kompiuteriai savo našumu prilygsta stacionariems įrenginiams. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis žaidimų nešiojamąjį kompiuterį bei norint mėgautis jo našumu ilgą laiką? skaityti »

„Microsoft“ investuoja į debesų technologijų plėtrą Europoje

Jungtinių Valstijų technologijų milžinė „Microsoft“ per praėjusius metus investicijas į debesų technologijas Europoje padidino du kartus, o per visą laiką investicijos į debesų technologijų plėtrą regione pasiekė 3 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

„Apple“ kuria namus valdysiantį išmanųjį garsiakalbį

„Apple“ jau dvejus metus kuria modernų įrenginį, skirtą išmaniesiems namams. skaityti »

R. Dargis: programuoti turėsime ne prasčiau nei naudojamės šakute

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LKP) prezidentas Robertas Dargis pažymi, kad gyventojų mažėjančioje Lietuvoje šiandien kaip niekad didelis dėmesys turi būti skiriamas investicijoms į informacines technologijas (IT). skaityti »

„Dell“ pristatė rimtą konkurentą „MacBook Air“

IT milžinė „Dell Technologies“ pristatė atnaujintą nešiojamąjį kompiuterį „XPS 13“, jau laikomą ne tik viena stilingiausių sezono technologinių naujienų, bet ir bene kompaktiškiausiu šių laikų kelionių palydovu itin lengvų nešiojamųjų kompiuterių (angl. ultrabook) kategorijoje. skaityti »

RRT skelbia elektroninių ryšių rinkos 2016 m. II ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia 2016 m. II ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Nauji „Alienware“ nešiojamieji žaidimų monstrai – virtuali realybė ir akių sekimo technologija

„Alienware“ ir toliau gerina žaidimų entuziastų patirtį – sukurti pirmieji nešiojamieji kompiuteriai, palaikantys virtualią realybę. Vienas ryškiausių pakeitimų – neseniai NVIDIA pristatytos, į nešiojamuosius kompiuterius integruotos naujausios GeForce GTX 10 serijos vaizdo plokštės. skaityti »

IT ir moteris – (ne)suderinama?

Ar žinote, kad pirmąja programuotoja laikoma 1815 12 10–1852 11 27 gyvenusi didžio anglų poeto lordo Džordžo Bairono dukra grafienė Ada Lovelace? Taip, tai ne vyras, o moteris, nors pagal gajų stereotipą IT sritis laikoma vyrų viešpatija. skaityti »

Kitais metais laukia telefonų su dvigubomis kameromis lietus

Naujoji „Qualcomm“ technologija gali labai išpopuliarinti dvigubų kamerų panaudojimo galimybę išmaniuosiuose telefonuose. skaityti »

„Google“ švenčia 18 gimtadienį

Rugsėjo 27 dieną kompanija „Google“ švenčia savo 18 gimtadienį. Įmonės pavadinimas kilo iš žodžio „googol“, kuriuo Miltonas Sirotta, amerikiečių matematiko Edwardo Kasnerio sūnėnas, pavadino skaičių, susidedantį iš vieneto ir 100 nulių. skaityti »