„PocketBook“ anonsavo spalvoto „elektroninio popieriaus“ skaityklę

Publikuota: 2013 m. balandžio 26 d. penktadienis

Kompanija „PocketBook“ anonsavo skaityklę „Color Lux“, išsiskiriančia spalvotu jutikliniu ekranu „elektroninio rašalo“ pagrindu.

Skirtingai nei dauguma skaityklių, galinčių atkurti tik juodus ir baltus vaizdus, „Color Lux“ geba atkurti spalvotą paveikslėlį. Įrenginio ekranas atkuria 4096 spalvas. Tad skaityklėje „Color Lux“ bus patogu skaityti iliustruotas vaikiškas knygeles, žurnalus ir specializuotą literatūrą.

Skaityklės ekranas (jo įstrižainė – 8 coliai, o raiška – 800 x 600 taškų) pagamintas taikant technologiją „E-Ink Triton“. Ji numato RGB filtro, kuris dengiamas ant įprasto nespalvoto „elektroninio rašalo“ ekrano ir leidžia rodyti spalvas, naudojimą.

Ekranai „Triton“ saugo visus „elektroninio rašalo“ pranašumus: taupo energiją ir yra matomi ryškioje saulėje. Tačiau turi ir trūkumų: tarkim, ekrane spalvos atrodo šiek tiek išblukusios, neįmanoma atkurti vaizdo įrašo dėl per lėto paveikslėlių atsinaujinimo.

Skaityklė „Color Lux“ apšviečiama. Skirtingai nei LCD ekranai, pats „elektroninis popierius“ neskleidžia šviesos, todėl tamsoje be papildomo apšvietimo neįmanoma skaityti knygų.

Skaityklė yra 9 mm storio, sveria 300 g. „Color Lux“ turi 256 MB operatyviosios ir 4 GB vidinės atminties. Yra „Micro SD“ kortelės jungtis. Įkrautos skaityklės baterijos pakanka perversti 7 tūkst. puslapių, o tai prilygsta beveik mėnesiui darbo.

Skaityklė prekyboje pasirodys 2013 metų birželį ir kainuos šiek tiek per 800 litų. Kartu su „Color Lux“ kompanija  „PocketBook“ pristatė dar su įrenginius: nespalvotą skaityklę „Touch 2“ ir planšetę LCD ekranu „SurfPad 2“.

Be „E-Ink Triton“, yra ir kitų spalvoto elektroninio popieriaus kūrimo technologijų – taikant „Mirasol“ spalvotas vaizdas formuojamas šviesos bangų interferencijos metodu, o taikant „Pixel Qi“ LCD ekranas gali dirbti ir su apšvietimu, ir be jo.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »