„PocketBook“ anonsavo spalvoto „elektroninio popieriaus“ skaityklę

Publikuota: 2013 m. balandžio 26 d. penktadienis

Kompanija „PocketBook“ anonsavo skaityklę „Color Lux“, išsiskiriančia spalvotu jutikliniu ekranu „elektroninio rašalo“ pagrindu.

Skirtingai nei dauguma skaityklių, galinčių atkurti tik juodus ir baltus vaizdus, „Color Lux“ geba atkurti spalvotą paveikslėlį. Įrenginio ekranas atkuria 4096 spalvas. Tad skaityklėje „Color Lux“ bus patogu skaityti iliustruotas vaikiškas knygeles, žurnalus ir specializuotą literatūrą.

Skaityklės ekranas (jo įstrižainė – 8 coliai, o raiška – 800 x 600 taškų) pagamintas taikant technologiją „E-Ink Triton“. Ji numato RGB filtro, kuris dengiamas ant įprasto nespalvoto „elektroninio rašalo“ ekrano ir leidžia rodyti spalvas, naudojimą.

Ekranai „Triton“ saugo visus „elektroninio rašalo“ pranašumus: taupo energiją ir yra matomi ryškioje saulėje. Tačiau turi ir trūkumų: tarkim, ekrane spalvos atrodo šiek tiek išblukusios, neįmanoma atkurti vaizdo įrašo dėl per lėto paveikslėlių atsinaujinimo.

Skaityklė „Color Lux“ apšviečiama. Skirtingai nei LCD ekranai, pats „elektroninis popierius“ neskleidžia šviesos, todėl tamsoje be papildomo apšvietimo neįmanoma skaityti knygų.

Skaityklė yra 9 mm storio, sveria 300 g. „Color Lux“ turi 256 MB operatyviosios ir 4 GB vidinės atminties. Yra „Micro SD“ kortelės jungtis. Įkrautos skaityklės baterijos pakanka perversti 7 tūkst. puslapių, o tai prilygsta beveik mėnesiui darbo.

Skaityklė prekyboje pasirodys 2013 metų birželį ir kainuos šiek tiek per 800 litų. Kartu su „Color Lux“ kompanija  „PocketBook“ pristatė dar su įrenginius: nespalvotą skaityklę „Touch 2“ ir planšetę LCD ekranu „SurfPad 2“.

Be „E-Ink Triton“, yra ir kitų spalvoto elektroninio popieriaus kūrimo technologijų – taikant „Mirasol“ spalvotas vaizdas formuojamas šviesos bangų interferencijos metodu, o taikant „Pixel Qi“ LCD ekranas gali dirbti ir su apšvietimu, ir be jo.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »