Seimo narė D. Mikutienė siekia apriboti vaikų naudojimąsi mobiliaisiais telefonais

Publikuota: 2011 m. gegužės 17 d. antradienis

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė pakartotinai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), prašydama sudaryti kompetentingą darbo grupę, kuri išsamiai išnagrinėtų duomenis dėl galimai neigiamo mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės poveikio vaikų sveikatai bei paruoštų higienos normos projektą dėl mobiliųjų telefonų naudojimo vaikams. Vėl kreiptis į SAM parlamentarę paskatino naujausių tyrimų duomenys bei Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Aplinkos, žemės ūkio ir vietinių bei regioninių reikalų komiteto rezoliucija, kviečiantį Vyriausybes imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų kiek įmanoma apsisaugota nuo mobiliojo ryšio telefonų ir panašių prietaisų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės, įskaitant ir draudimus dėl mobiliojo ryšio telefonų naudojimo mokyklose.

„Susirašinėjimas su SAM dėl mobiliojo ryšio telefonų naudojimo vaikams reglamentavimo vyksta nuo 2009 m. Beveik prieš dvejus metus kreipiausi į SAM dėl būtinybės reglamentuoti mobiliųjų telefonų naudojimą vaikams, nes mokslininkai teigia, kad remiantis įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, mobiliųjų telefonų skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė kenkia vaikų sveikatai, o mobiliųjų telefonų naudojimas pastaruoju metu labai sparčiai plinta vaikų ir jaunimo tarpe. Nors SAM iš dalies pripažįsta šia problemą, tačiau teigia, kad „tikslinga parengti ne Lietuvos higienos normą, reglamentuojančią vaikų naudojimąsi mobiliaisiais telefonais, o rekomendacijas dėl saugaus naudojimosi mobiliaisiais telefonais, atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos Sąjungos ir kitų šalių mokslinių tyrimų išvadas ir taikomą praktiką“, tačiau tai iki šiol buvo tik žodžiai, nes niekas ministerijoje nė piršto nepajudino sprendžiant problemą iš esmės, o tik parengė vieno lapo neefektyvų lankstinuką. Tikiuosi, kad Europos Tarybos priimta rezoliucija pagaliau paskatins ministeriją veikti“, — sako D. Mikutienė.

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Aplinkos, žemės ūkio ir vietinių bei regioninių reikalų komitetas priėjo prie išvados, kad mobiliojo ryšio telefonai, bevielis internetas ir panašios technologijos turi „potencialiai žalingą“ poveikį žmonėms, todėl būtina imtis neatidėliotinų veiksmų siekiant apsaugoti vaikus — įvesti papildomas etiketes produktams, nurodant, kad jie skleidžia elektromagnetinius laukus ir todėl jie gali būti žalingi sveikatai, nustatyti leistinas ilgalaikio santykio su mobiliųjų telefonų skleidžiamu mikrobangų tipu ribas, vykdyti vaikams ir jaunimui skirtas informacines kampanijas apie mobiliųjų prietaisų poveikį žmonių sveikatai.

„Atkreiptinas dėmesys, kad komiteto išvados prieštarauja Pasaulio sveikatos organizacijos pateiktoms rekomendacijoms, nurodančioms, kad elektromagnetinė spinduliuotė kelia minimalų pavojų arba neturi jokio poveikio žmonių sveikatai. Tai tik parodo, kad PSO rekomendacijos ne visada yra teisingos ir atitinkančios visuomenės lūkesčius, o yra galimai įtakojamos suinteresuotų verslo grupių, kaip, pavyzdžiui, buvo pandeminio gripo atveju, dėl ko Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja taip pat atliko tyrimą ir priėmė rezoliuciją“, — sako D. Mikutienė.

Šaltinis: Seimo kanceliarija
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »