Seimo narė D. Mikutienė siekia apriboti vaikų naudojimąsi mobiliaisiais telefonais

Publikuota: 2011 m. gegužės 17 d. antradienis

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė pakartotinai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), prašydama sudaryti kompetentingą darbo grupę, kuri išsamiai išnagrinėtų duomenis dėl galimai neigiamo mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės poveikio vaikų sveikatai bei paruoštų higienos normos projektą dėl mobiliųjų telefonų naudojimo vaikams. Vėl kreiptis į SAM parlamentarę paskatino naujausių tyrimų duomenys bei Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Aplinkos, žemės ūkio ir vietinių bei regioninių reikalų komiteto rezoliucija, kviečiantį Vyriausybes imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų kiek įmanoma apsisaugota nuo mobiliojo ryšio telefonų ir panašių prietaisų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės, įskaitant ir draudimus dėl mobiliojo ryšio telefonų naudojimo mokyklose.

„Susirašinėjimas su SAM dėl mobiliojo ryšio telefonų naudojimo vaikams reglamentavimo vyksta nuo 2009 m. Beveik prieš dvejus metus kreipiausi į SAM dėl būtinybės reglamentuoti mobiliųjų telefonų naudojimą vaikams, nes mokslininkai teigia, kad remiantis įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, mobiliųjų telefonų skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė kenkia vaikų sveikatai, o mobiliųjų telefonų naudojimas pastaruoju metu labai sparčiai plinta vaikų ir jaunimo tarpe. Nors SAM iš dalies pripažįsta šia problemą, tačiau teigia, kad „tikslinga parengti ne Lietuvos higienos normą, reglamentuojančią vaikų naudojimąsi mobiliaisiais telefonais, o rekomendacijas dėl saugaus naudojimosi mobiliaisiais telefonais, atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos Sąjungos ir kitų šalių mokslinių tyrimų išvadas ir taikomą praktiką“, tačiau tai iki šiol buvo tik žodžiai, nes niekas ministerijoje nė piršto nepajudino sprendžiant problemą iš esmės, o tik parengė vieno lapo neefektyvų lankstinuką. Tikiuosi, kad Europos Tarybos priimta rezoliucija pagaliau paskatins ministeriją veikti“, — sako D. Mikutienė.

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Aplinkos, žemės ūkio ir vietinių bei regioninių reikalų komitetas priėjo prie išvados, kad mobiliojo ryšio telefonai, bevielis internetas ir panašios technologijos turi „potencialiai žalingą“ poveikį žmonėms, todėl būtina imtis neatidėliotinų veiksmų siekiant apsaugoti vaikus — įvesti papildomas etiketes produktams, nurodant, kad jie skleidžia elektromagnetinius laukus ir todėl jie gali būti žalingi sveikatai, nustatyti leistinas ilgalaikio santykio su mobiliųjų telefonų skleidžiamu mikrobangų tipu ribas, vykdyti vaikams ir jaunimui skirtas informacines kampanijas apie mobiliųjų prietaisų poveikį žmonių sveikatai.

„Atkreiptinas dėmesys, kad komiteto išvados prieštarauja Pasaulio sveikatos organizacijos pateiktoms rekomendacijoms, nurodančioms, kad elektromagnetinė spinduliuotė kelia minimalų pavojų arba neturi jokio poveikio žmonių sveikatai. Tai tik parodo, kad PSO rekomendacijos ne visada yra teisingos ir atitinkančios visuomenės lūkesčius, o yra galimai įtakojamos suinteresuotų verslo grupių, kaip, pavyzdžiui, buvo pandeminio gripo atveju, dėl ko Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja taip pat atliko tyrimą ir priėmė rezoliuciją“, — sako D. Mikutienė.

Šaltinis: Seimo kanceliarija
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pajamos iš paslaugų išaugo

Pajamos iš „Cisco Systems Inc.“ teikiamų paslaugų išaugo 7,5 proc. Daugiausia paslaugų sudarė tinklo įrangos atnaujinimo darbai, taip pat įsigytos įrangos priežiūra. skaityti »

IRT studentai Europos Sąjungos lyderiams įteikė „Skaitmeninės Europos manifestą“

74-ių informacinių ir technologijų studentų grupė iš visos Europos parengė ir Europos Sąjungos lyderiams pristatė „Rytojaus skaitmeninės Europos manifestą“ (angl. Manifesto for the Digital Europe of Tomorrow). skaityti »

Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas, įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių. skaityti »

„Dell Technologies“ ištyrė įmonių pasirengimą skaitmeninei revoliucijai

Skaitmeninės technologijos ne tik negrįžtamai keičia visas veiklos sritis – kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame, bet ir diktuoja pokyčių kryptį verslui bei ištisiems pramonės sektoriams. skaityti »

E. sveikata – greita, patogu ir paprasta

Nuo 2016 m. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos pradėjo naudoti sukurtus e. sveikatos sprendimus, t. y. įstaigų informacines sistemas kartu su centrine e. sveikatos informacine sistema (ESPBI IS). skaityti »

Lietuva – viena iš debesų kompiuterijos naudojimo lyderių

Lietuvos verslas itin sparčiai pritaiko debesų kompiuterijos sprendimus savo veiklai. Tarp 15 Centrinės ir Rytų Europos šalių Lietuvos bendrovės yra pirmajame trejetuke pagal tai, kokią dalį jų versle užima debesų kompiuterijos sprendimai. skaityti »

Lietuvos moksleiviai į virtualią realybę kels žymiausius Baltijos kaimynių objektus

Gebėjimas programuoti gali padėti ne tik profesinėje karjeroje, bet ir sprendžiant problemas bei ieškant sprendimų gyvenime. skaityti »

Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. III ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. III ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »