Seimo narė D. Mikutienė siekia apriboti vaikų naudojimąsi mobiliaisiais telefonais

Publikuota: 2011 m. gegužės 17 d. antradienis

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė pakartotinai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), prašydama sudaryti kompetentingą darbo grupę, kuri išsamiai išnagrinėtų duomenis dėl galimai neigiamo mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės poveikio vaikų sveikatai bei paruoštų higienos normos projektą dėl mobiliųjų telefonų naudojimo vaikams. Vėl kreiptis į SAM parlamentarę paskatino naujausių tyrimų duomenys bei Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Aplinkos, žemės ūkio ir vietinių bei regioninių reikalų komiteto rezoliucija, kviečiantį Vyriausybes imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų kiek įmanoma apsisaugota nuo mobiliojo ryšio telefonų ir panašių prietaisų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės, įskaitant ir draudimus dėl mobiliojo ryšio telefonų naudojimo mokyklose.

„Susirašinėjimas su SAM dėl mobiliojo ryšio telefonų naudojimo vaikams reglamentavimo vyksta nuo 2009 m. Beveik prieš dvejus metus kreipiausi į SAM dėl būtinybės reglamentuoti mobiliųjų telefonų naudojimą vaikams, nes mokslininkai teigia, kad remiantis įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, mobiliųjų telefonų skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė kenkia vaikų sveikatai, o mobiliųjų telefonų naudojimas pastaruoju metu labai sparčiai plinta vaikų ir jaunimo tarpe. Nors SAM iš dalies pripažįsta šia problemą, tačiau teigia, kad „tikslinga parengti ne Lietuvos higienos normą, reglamentuojančią vaikų naudojimąsi mobiliaisiais telefonais, o rekomendacijas dėl saugaus naudojimosi mobiliaisiais telefonais, atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos Sąjungos ir kitų šalių mokslinių tyrimų išvadas ir taikomą praktiką“, tačiau tai iki šiol buvo tik žodžiai, nes niekas ministerijoje nė piršto nepajudino sprendžiant problemą iš esmės, o tik parengė vieno lapo neefektyvų lankstinuką. Tikiuosi, kad Europos Tarybos priimta rezoliucija pagaliau paskatins ministeriją veikti“, — sako D. Mikutienė.

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Aplinkos, žemės ūkio ir vietinių bei regioninių reikalų komitetas priėjo prie išvados, kad mobiliojo ryšio telefonai, bevielis internetas ir panašios technologijos turi „potencialiai žalingą“ poveikį žmonėms, todėl būtina imtis neatidėliotinų veiksmų siekiant apsaugoti vaikus — įvesti papildomas etiketes produktams, nurodant, kad jie skleidžia elektromagnetinius laukus ir todėl jie gali būti žalingi sveikatai, nustatyti leistinas ilgalaikio santykio su mobiliųjų telefonų skleidžiamu mikrobangų tipu ribas, vykdyti vaikams ir jaunimui skirtas informacines kampanijas apie mobiliųjų prietaisų poveikį žmonių sveikatai.

„Atkreiptinas dėmesys, kad komiteto išvados prieštarauja Pasaulio sveikatos organizacijos pateiktoms rekomendacijoms, nurodančioms, kad elektromagnetinė spinduliuotė kelia minimalų pavojų arba neturi jokio poveikio žmonių sveikatai. Tai tik parodo, kad PSO rekomendacijos ne visada yra teisingos ir atitinkančios visuomenės lūkesčius, o yra galimai įtakojamos suinteresuotų verslo grupių, kaip, pavyzdžiui, buvo pandeminio gripo atveju, dėl ko Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja taip pat atliko tyrimą ir priėmė rezoliuciją“, — sako D. Mikutienė.

Šaltinis: Seimo kanceliarija
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »