Seimo narė D. Mikutienė siekia apriboti vaikų naudojimąsi mobiliaisiais telefonais

Publikuota: 2011 m. gegužės 17 d. antradienis

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė pakartotinai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), prašydama sudaryti kompetentingą darbo grupę, kuri išsamiai išnagrinėtų duomenis dėl galimai neigiamo mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės poveikio vaikų sveikatai bei paruoštų higienos normos projektą dėl mobiliųjų telefonų naudojimo vaikams. Vėl kreiptis į SAM parlamentarę paskatino naujausių tyrimų duomenys bei Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Aplinkos, žemės ūkio ir vietinių bei regioninių reikalų komiteto rezoliucija, kviečiantį Vyriausybes imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų kiek įmanoma apsisaugota nuo mobiliojo ryšio telefonų ir panašių prietaisų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės, įskaitant ir draudimus dėl mobiliojo ryšio telefonų naudojimo mokyklose.

„Susirašinėjimas su SAM dėl mobiliojo ryšio telefonų naudojimo vaikams reglamentavimo vyksta nuo 2009 m. Beveik prieš dvejus metus kreipiausi į SAM dėl būtinybės reglamentuoti mobiliųjų telefonų naudojimą vaikams, nes mokslininkai teigia, kad remiantis įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, mobiliųjų telefonų skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė kenkia vaikų sveikatai, o mobiliųjų telefonų naudojimas pastaruoju metu labai sparčiai plinta vaikų ir jaunimo tarpe. Nors SAM iš dalies pripažįsta šia problemą, tačiau teigia, kad „tikslinga parengti ne Lietuvos higienos normą, reglamentuojančią vaikų naudojimąsi mobiliaisiais telefonais, o rekomendacijas dėl saugaus naudojimosi mobiliaisiais telefonais, atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos Sąjungos ir kitų šalių mokslinių tyrimų išvadas ir taikomą praktiką“, tačiau tai iki šiol buvo tik žodžiai, nes niekas ministerijoje nė piršto nepajudino sprendžiant problemą iš esmės, o tik parengė vieno lapo neefektyvų lankstinuką. Tikiuosi, kad Europos Tarybos priimta rezoliucija pagaliau paskatins ministeriją veikti“, — sako D. Mikutienė.

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Aplinkos, žemės ūkio ir vietinių bei regioninių reikalų komitetas priėjo prie išvados, kad mobiliojo ryšio telefonai, bevielis internetas ir panašios technologijos turi „potencialiai žalingą“ poveikį žmonėms, todėl būtina imtis neatidėliotinų veiksmų siekiant apsaugoti vaikus — įvesti papildomas etiketes produktams, nurodant, kad jie skleidžia elektromagnetinius laukus ir todėl jie gali būti žalingi sveikatai, nustatyti leistinas ilgalaikio santykio su mobiliųjų telefonų skleidžiamu mikrobangų tipu ribas, vykdyti vaikams ir jaunimui skirtas informacines kampanijas apie mobiliųjų prietaisų poveikį žmonių sveikatai.

„Atkreiptinas dėmesys, kad komiteto išvados prieštarauja Pasaulio sveikatos organizacijos pateiktoms rekomendacijoms, nurodančioms, kad elektromagnetinė spinduliuotė kelia minimalų pavojų arba neturi jokio poveikio žmonių sveikatai. Tai tik parodo, kad PSO rekomendacijos ne visada yra teisingos ir atitinkančios visuomenės lūkesčius, o yra galimai įtakojamos suinteresuotų verslo grupių, kaip, pavyzdžiui, buvo pandeminio gripo atveju, dėl ko Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja taip pat atliko tyrimą ir priėmė rezoliuciją“, — sako D. Mikutienė.

Šaltinis: Seimo kanceliarija
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »