Dailininko Ai Veivej tinklaraštis gyvavo vos 2 valandas

Publikuota: 2012 m. kovo 20 d. antradienis

Kinijos dailininko ir disidento Ai Veivej (Ai Weiwei) sekmadienį pradėtas rašyti interneto dienoraštis gyvavo vos 2 valandas. Per tą laiką jame užsiregistravo per 10 tūkst. naudotojų. Bet po kurio laiko A. Veiveij tinklaraštis buvo ištrintas.

Dailininkas sukūrė tinklaraštį po to, kai aptiko, jog jo vardas nebedraudžiamas interneto dienoraščių tinkle „Sina Weibo“. Iki tol buvo blokuojama net paieška su menininko vardu. A. Veivej rašo dienoraštį „Twitter“ tinkle. Jį prenumeruoja per 130 tūkst. naudotojų.

Dailininką žurnalas „Art Review“ 2011 metais pripažino pačiu įtakingiausiu meno pasaulio žmogumi. Tais pačiais metais Kinijos disidentas kalėjime praleido 81 dieną, po to jis buvo apkaltintas nemokėjęs mokesčių ir gavo 2,4 mln. dol. baudą.

Kinija išsiskiria itin griežta interneto cenzūra. Šioje šalyje oficialiai užblokuota prieiga prie „Facebook“ ir „Twitter“, o registracija prie tinklaraščių tinklų galima tik leidus valdžiai. Pekinas tokią savo politiką aiškina kova su pornografija ir sklendžiamais gandais.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »