E. Masiulis: Lietuva greičiausiai paskubėjo pasirašyti ACTA susitarimą

Publikuota: 2012 m. vasario 13 d. pirmadienis

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis šiandien Vyriausybės pasitarime inicijuos diskusiją dėl sausio gale Lietuvos atstovų pasirašyto tarptautinio kovos su piratavimu internete susitarimo (ACTA).

Ministras teigia prašysiantis sutarties pasirašymą kuravusios Užsienio reikalų ministerijos atstovų paaiškinti, kiek pagrįstos visuomenės abejonės, kad ratifikavusi šią sutartį Lietuva stipriai suvaržys interneto laisvę. E. Masiuliui taip pat kyla klausimas, kokios pozicijos toliau žada laikytis Lietuva, nes kai kurios Europos Sąjungos valstybės jau pareiškė stabdysiančios sutarties ratifikavimą parlamentuose arba jos pasirašymą.

„Jeigu sutartį pasirašiusios šalys jau keičia savo poziciją, susidaro įspūdis, kad dauguma valstybių nelabai suprato, ką pasirašo arba dėjo parašus gerai neįvertinę susitarimo turinio ir galimų pasekmių. Lietuva greičiausiai taip pat paskubėjo pasirašyti šį susitarimą, jis nebuvo diskutuotas su visuomene“, – teigė E. Masiulis.

Anot susisiekimo ministro, geri norai kovoti su piratavimu internete ir autorių teisių gynimas neturi pakenkti principinėms laisvės vertybėms.

„Savaitgalį Vilniuje vykusi pilietinė akcija ir kitų šalių gyventojų susirūpinimas ACTA susitarimu rodo, kad viešoje erdvėje yra per daug neatsakytų klausimų ir abejonių, ar iš tiesų šis susitarimas yra naudingas Lietuvai ir jos gyventojams“, – sakė ministras.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »