Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 15 d. antradienis

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. Pusfinalyje dalyvavo 35 studentai – net trys iš jų – lietuviai. Didysis konkurso finalas vyks spalio 15 dieną Helsinkyje. 

„Galime pasidžiaugti aukštais lietuvių rezultatais konkurse, nes kartu su Pietų Korėja esame vienintelės šalys, iš kurių į pusfinalį pateko net po kelis atstovus. Tikime, jog finale Dominykas bus pastebėtas ir sulauks tinkamo įvertinimo tiek iš komisijos, tiek iš publikos, –  sakė „Electrolux“ Lietuvoje vadovas Deimantas Kirlys. – Jau ne pirmus metus jaunieji mūsų šalies dizaineriai savo darbais įrodo lietuvių perspektyvumą pasaulinio masto konkursuose ir tampa lygiaverčiais konkurentais“.

Vieno iš komisijos narių, „Electrolux“ dizainerio Martin Alexandersson, teigimu, lietuvio pasiūlyta kūdikio vežimėlio su oro filtru idėja gali susilaukti plataus pripažinimo daugelyje išsivysčiusių šalių, kur oro užterštumo problema yra ypač opi.

„Ši nesudėtinga, tačiau ypač sėkminga idėja be didelių sunkumų galėtų būti įgyvendinta jau šiandien, šiek tiek patobulintas produktas galėtų sukelti perversmą daugelio vaikus auginančių tėvų gyvenime“, – sakė M. Alexandersson.

Šių metų konkurso tema – laimingi ir sveiki vaikai, kurios įkvėpti dalyviai turėjo pristatyti savo darbus vienoje iš trijų kategorijų: maisto ruošimo, drabužių priežiūros arba oro valymo. Idėja galėjo būti pateikiama prietaiso, priedo, paslaugos ar kitą vartotojo poreikius tenkinančio inovatyvaus produkto forma. Vieninteliai keliami kriterijai – paprastas naudojimas, aiški paskirtis, praktiškumas, gyvenimo kokybės gerinimas ir naudotojo poreikių atitikimas.

Atrankiniame etape kiekvienas konkurso dalyvis pateikė išsamų idėjos pristatymą, eskizą ir naudos vartotojui aprašymą. Jų darbus vertino pasaulyje žinomų  profesionalų komanda, o į tolimesnius etapus pateko tik savo kategorijoje pranašumą įgijusios idėjos. Pagrindinis prizas, dėl kurio varžosi jaunieji dizaineriai iš viso pasaulio, yra šešių mėnesių mokama stažuotė pasauliniame „Electrolux“ dizaino centre ir 10 tūkst. eurų premija.

Tarp konkurso finalistų taip pat pateko atstovai iš Meksikos, Pietų Korėjos, Vengrijos, Jungtinės Karalystės ir Rusijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus dailės akademija

Vilniaus dailės akademijos rektorius prof. Audrius Klimas ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas pasirašė Bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

12 įdomių faktų apie Vilniaus turistus

Vilniuje turistų skaičius nuolat auga – Lietuvos sostinę, kaip dar nepažintą ir neatrastą pasaulio kampelį, renkasi vis daugiau turistų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimojo užsienio. skaityti »

Kas telefone svarbiausia jaunimui?

Patarimais, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį jaunam žmogui renkantis naują, tačiau ne patį brangiausią telefoną, dalinosi „Samsung“ rinkodaros koordinatorius Jonas Ožekauskas. skaityti »

Estijoje pristatoma brangiausia pasaulio moneta

Į Estijos sostinę atkeliavo brangiausia pasaulyje moneta – sidabrinis pinigas iš 1794 m. JAV išleistų dolerių partijos. skaityti »

Robotas humanoidas nesupyksta pargriautas

„Boston Dynamics“ pristatė naują roboto humanoido „Atlas“ versiją. Nukritęs robotas sugeba pats savarankiškai atsistoti. skaityti »

Suomijos vyriausybė išleido proginę euro monetą garsiausiam visų laikų šalies konditeriui pagerbti

150-ųjų Karlo Fazerio (Karl Fazer) – garsiausio Suomijos konditerio ir iki šių dienų gyvuojančios „Fazer“ įmonės įkūrėjo – gimimo metinių proga Suomijos vyriausybė išleido konditerio vardo kolekcines 10-ies ir 20-ies eurų nominalo monetas. skaityti »

KTU absolvento sukurtą prietaisą „DataLinker“ naudoja geriausi pasaulio buriuotojai

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventas Ričardas Novošinskas, vadovaujantis įmonei „SailRacer.net“, o laisvalaikiu buriuojantis, sukūrė prietaisą, padėsiantį buriavimo varžybose dalyvaujančioms jachtų įguloms lengviau apdoroti laivo duomenis. skaityti »

Automatinės kėdės – tvarkingam biurui

„Nissan“ įgyvendino reklaminę akciją, kurios metu pademonstravo, kaip automatiškai į savo vietas susistato kėdės. skaityti »

Kanadoje įrengti trimetriniai bankomatai krepšininkams

Toronte įrengti bankomatai krepšininkams, kurių ekraną net krepšininkas gali pasiekti tik pašokdamas į viršų. skaityti »

„Microsoft“ kuria virtualų ateities futbolą

„Microsoft“ tikisi išpopuliarinti papildytosios realybės akinius amerikietiškame futbole. skaityti »

„BPS Sberbank“ išleido romantiškas monetas

Baltarusijos bankas „BPS Sberbank“ artėjant šv. Valentino šventei išleido progines sidabrines monetas su kačiukais ir triušiukais. skaityti »