Lietuviško palydovo Lituanica SAT-1 startas į kosmosą

Publikuota: 2014 m. sausio 8 d. trečiadienis

Lietuvos gyventojai šį trečiadienį taps istorinio įvykio liudininkais. Sausio 8-osios vakarą į kosmosą pakils lietuviškas palydovas.

Apie 20 val. 30 min. Lietuvos laiku raketa nešėja „Antares“ palydovus pakels į kosmosą, vėliau nuo raketos atsiskirs krovininis erdvėlaivis „Signus“, kuris krovinį iš Žemės kartu su palydovais pristatys į tarptautinę kosminę stotį. Maždaug po mėnesio, vasarį, lietuviški palydovai iš ten bus paleisti skrieti aplink Žemės orbitą ir pradės savo tyrimus.

Palydovas „LituanicaSAT-1“ padarys ir pirmąją lietuvišką nuotrauką iš kosmoso. Tapti istorinės nuotraukos dalimi gali kiekvienas, užsiregistravęs LRT svetainėje. Kiekvienam užsiregistravusiam bus asmeniškai rezervuotas vienas taškas būsimojoje pirmojoje lietuviškoje nuotraukoje iš kosmoso, o nuotrauka atsiųsta elektroniniu paštu.

Spalio pabaigoje lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“ kelionę į kosmosą pradėjo LRT klube, kur buvo atsargiai supakuotas į specialų lagaminą ir su policijos palyda išgabentas į Vilniaus oro uostą. Prieš palydovui patenkant į tarptautinę kosminę stotį, jį ištyrė NASA specialistai, stebėsiantys palydovą visą jo gyvavimo orbitoje laikotarpį.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvių sukurtas radijo retransliatorius sėkmingai išbandytas kosmose

Lietuvos radijo mėgėjai triumfuoja: išbandytas „LituanicaSAT-1“ palydove įmontuotas pirmasis mūsų šalies radijo mėgėjų klaipėdiečio Žilvino Atkočiūno (šaukinys LY2SS) ir elektrėniškio Žilvino Batisos (LY3H) darbui kosmose sukonstruotas FM retransliatorius, per kurį užmegztas dvip... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »