„McDonalds“ užkandinės Paryžiuje darbuotojai sulaužė eksperimentinius papildytos realybės akinius, bandydami juos nuimti nuo inžinieriaus Steve‘o Manno galvos.
„McDonalds“ užkandinės Paryžiuje darbuotojai sulaužė eksperimentinius papildytos realybės akinius, bandydami juos nuimti nuo inžinieriaus Steve‘o Manno galvos. Apie šį incidentą S. Mannas pasakojo asmeniniame tinklaraštyje.
Kaip pasakoja inžinierius, liepos 1-osios vakarą jis su žmona ir vaikais užėjo į „McDonalds“ užkandinę Eliziejaus laukuose, pasiėmė užkandžių ir įsitaisė salėje. Visą tą laiką jis buvo su akiniais „EyeTap“, prie kurių kūrimo jis taip pat prisidėjęs. Akiniai „prideda“ virtualių objektų prie vartotojo matomo realaus pasaulio vaizdo.
Kol inžinierius valgė, prie jo priėjo žmogus, greičiausiai įmonės darbuotojas, ir bandė nuimti akinius. Nuimti jų nepavyko, bet jie buvo pažeisti. Inžinierius tinklaraštyje paaiškino, kad „EyeTap“ taip pritvirtinami prie galvos, jog jų neįmanoma „atplėšti nuo kaukolės be specialių instrumentų“.
Vėliau puolančiajam į pagalba atskubėjo dar du, be to, vienas iš jų vilkėjo „McDonalds“ uniformą ir rankoje laikė šepetį bei samtelį. S. Mannas pateikė jiems akinių dokumentus ir savo gydytojo išvadą, tačiau šie suplėšė popierius ir išmetė inžinierių iš užkandinės.
S. Mannas, Toronto universiteto profesorius, sako nesitikintis iš užkandinės gauti kompensaciją, tačiau nori, kad sutaisytų akinius. „Dar būtų puiku, – rašė jis, – kad „McDonalds“ palaikytų regėjimo srities tyrimus.“
Kadangi S. Manno akiniai geba fotografuoti, inžinierius turi konfliktą sukėlusių žmonių nuotraukų. Jis jas publikavo savo tinklaraštyje. „McDonalds“ atstovai leidiniui „SlashGear“ pareiškė, kad renka informaciją apie šį įvykį.
S. Mannas yra vienas iš nešiojamosios elektronikos pionierių. Įrenginys „EyeTap“, kurio pirmąjį modelį S. Mannas su kolegomis sukūrė 9-ojo dešimtmečio pradžioje, buvo „Google“, „Olympus“ ir kitų bendrovių papildytos realybės akinių pirmtakas.
Savo kūrinius S. Mannas visada išbando pats, todėl žiniasklaida jam prilipdė Kiborbo pravardę. 2002 metais inžinierius dėl prie jo kūno pritvirtinto kompiuterio įsivėlė į konfliktą su Kanados oro uosto apsaugininkais. Tada S. Mannas kompiuteriui padarytą žalą įvertino daugiau nei 50 tūkst dolerių.