„McDonalds“ darbuotojai sulaužė „Google Glasses“ prototipo kūrėjo akinius

Publikuota: 2012 m. liepos 18 d. trečiadienis

„McDonalds“ užkandinės Paryžiuje darbuotojai sulaužė eksperimentinius papildytos realybės akinius, bandydami juos nuimti nuo inžinieriaus Steve‘o Manno galvos. Apie šį incidentą S. Mannas pasakojo asmeniniame tinklaraštyje.

Kaip pasakoja inžinierius, liepos 1-osios vakarą jis su žmona ir vaikais užėjo į „McDonalds“ užkandinę Eliziejaus laukuose, pasiėmė užkandžių ir įsitaisė salėje. Visą tą laiką jis buvo su akiniais „EyeTap“, prie kurių kūrimo jis taip pat prisidėjęs. Akiniai „prideda“ virtualių objektų prie vartotojo matomo realaus pasaulio vaizdo.

Kol inžinierius valgė, prie jo priėjo žmogus, greičiausiai įmonės darbuotojas, ir bandė nuimti akinius. Nuimti jų nepavyko, bet jie buvo pažeisti. Inžinierius tinklaraštyje paaiškino, kad „EyeTap“ taip pritvirtinami prie galvos, jog jų neįmanoma „atplėšti nuo kaukolės be specialių instrumentų“.

Vėliau puolančiajam į pagalba atskubėjo dar du, be to, vienas iš jų vilkėjo „McDonalds“ uniformą ir rankoje laikė šepetį bei samtelį. S. Mannas pateikė jiems akinių dokumentus ir savo gydytojo išvadą, tačiau šie suplėšė popierius ir išmetė inžinierių iš užkandinės.

S. Mannas, Toronto universiteto profesorius, sako nesitikintis iš užkandinės gauti kompensaciją, tačiau nori, kad sutaisytų akinius. „Dar būtų puiku, – rašė jis, – kad „McDonalds“ palaikytų  regėjimo srities tyrimus.“

Kadangi S. Manno akiniai geba fotografuoti, inžinierius turi konfliktą sukėlusių žmonių nuotraukų. Jis jas publikavo savo tinklaraštyje. „McDonalds“ atstovai leidiniui „SlashGear“ pareiškė, kad renka informaciją apie šį įvykį.

S. Mannas yra vienas iš nešiojamosios elektronikos pionierių. Įrenginys „EyeTap“, kurio pirmąjį modelį S. Mannas su kolegomis sukūrė 9-ojo dešimtmečio pradžioje, buvo „Google“, „Olympus“ ir kitų bendrovių papildytos realybės akinių pirmtakas.

Savo kūrinius S. Mannas visada išbando pats, todėl žiniasklaida jam prilipdė Kiborbo pravardę. 2002 metais inžinierius dėl prie jo kūno pritvirtinto kompiuterio įsivėlė į konfliktą su Kanados oro uosto apsaugininkais. Tada S. Mannas kompiuteriui padarytą žalą įvertino daugiau nei 50 tūkst dolerių.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »