„McDonalds“ darbuotojai sulaužė „Google Glasses“ prototipo kūrėjo akinius

Publikuota: 2012 m. liepos 18 d. trečiadienis

„McDonalds“ užkandinės Paryžiuje darbuotojai sulaužė eksperimentinius papildytos realybės akinius, bandydami juos nuimti nuo inžinieriaus Steve‘o Manno galvos. Apie šį incidentą S. Mannas pasakojo asmeniniame tinklaraštyje.

Kaip pasakoja inžinierius, liepos 1-osios vakarą jis su žmona ir vaikais užėjo į „McDonalds“ užkandinę Eliziejaus laukuose, pasiėmė užkandžių ir įsitaisė salėje. Visą tą laiką jis buvo su akiniais „EyeTap“, prie kurių kūrimo jis taip pat prisidėjęs. Akiniai „prideda“ virtualių objektų prie vartotojo matomo realaus pasaulio vaizdo.

Kol inžinierius valgė, prie jo priėjo žmogus, greičiausiai įmonės darbuotojas, ir bandė nuimti akinius. Nuimti jų nepavyko, bet jie buvo pažeisti. Inžinierius tinklaraštyje paaiškino, kad „EyeTap“ taip pritvirtinami prie galvos, jog jų neįmanoma „atplėšti nuo kaukolės be specialių instrumentų“.

Vėliau puolančiajam į pagalba atskubėjo dar du, be to, vienas iš jų vilkėjo „McDonalds“ uniformą ir rankoje laikė šepetį bei samtelį. S. Mannas pateikė jiems akinių dokumentus ir savo gydytojo išvadą, tačiau šie suplėšė popierius ir išmetė inžinierių iš užkandinės.

S. Mannas, Toronto universiteto profesorius, sako nesitikintis iš užkandinės gauti kompensaciją, tačiau nori, kad sutaisytų akinius. „Dar būtų puiku, – rašė jis, – kad „McDonalds“ palaikytų  regėjimo srities tyrimus.“

Kadangi S. Manno akiniai geba fotografuoti, inžinierius turi konfliktą sukėlusių žmonių nuotraukų. Jis jas publikavo savo tinklaraštyje. „McDonalds“ atstovai leidiniui „SlashGear“ pareiškė, kad renka informaciją apie šį įvykį.

S. Mannas yra vienas iš nešiojamosios elektronikos pionierių. Įrenginys „EyeTap“, kurio pirmąjį modelį S. Mannas su kolegomis sukūrė 9-ojo dešimtmečio pradžioje, buvo „Google“, „Olympus“ ir kitų bendrovių papildytos realybės akinių pirmtakas.

Savo kūrinius S. Mannas visada išbando pats, todėl žiniasklaida jam prilipdė Kiborbo pravardę. 2002 metais inžinierius dėl prie jo kūno pritvirtinto kompiuterio įsivėlė į konfliktą su Kanados oro uosto apsaugininkais. Tada S. Mannas kompiuteriui padarytą žalą įvertino daugiau nei 50 tūkst dolerių.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »