„Renault“ ir „LG Chem“ kartu vystys elektromobilių technologijas

Publikuota: 2012 m. liepos 30 d. pirmadienis

„Renault“ siekia dalyvauti visose elektromobilių gamybos srityse – nuo techninio planavimo iki variklių ir akumuliatorių gamybos.

Tęsdama derybas su „LG Chem“, „Renault“ remia elektromobilių mazgų gamybą Prancūzijoje. Galutinį susitarimą tikimasi pasiekti antroje 2013–ųjų pusėje.

Derybose aptariama:

  • naujas elektrinių akumuliatorių kūrimo etapas. Tai dalis preliminarios trišalės „Renault“, „CEA“ (Prancūzijos alternatyvios ir atominės energijos komisijos) bei „LG Chem“ sutarties. Šiuo susitarimu siekiama užtikrinti naujos kartos akumuliatorių vystymą, kad 2017–ųjų pradžioje būtų galima pradėti jų gamybą.
  • „LG Chem“ organizuojama akumuliatorių gamyklos Prancūzijoje statyba. Joje dabartinės kartos baterijos būtų pradėtos gaminti 2015–ųjų pabaigoje. 2017–ųjų pradžioje būtų pradėti gaminti naujos kartos akumuliatoriai, dėl kurių tariasi „Renault“, „CEA“ ir „LG Chem“.

„Renault“ dar kartą patvirtina savo pasiryžimą mažinti CO2 emisijas ir klientams suteikti galimybę įsigyti elektromobilius už prieinamą kainą.

Šį rugsėjį „Renault“, „LG CHEM“ ir „CEA“ ruošiasi pasirašyti trišalį susitarimą dėl naujos kartos akumuliatorių gamybos.

2010 m. „Renault“ ir „CEA“ inicijavo strateginį bendradarbiavimą dėl ekologiškų automobilių ir platesnio visuomenės mobilumo. Šią partnerystę sudaro keletas mokslinių tyrimų bei kontraktas dėl naujų akumuliatorių technologijų kūrimo. Bendrai „Renault“ ir „CEA“ laboratorijai buvo paskirta užduotis plėtoti naujas ličio jonų baterijų technologijas. Nuo 2010–ųjų 15 mln. eurų biudžetą turinčios laboratorijos atlikti tyrimai jau pasiekė etapą, kai galima planuoti testus realiomis gamybos sąlygomis.

Derybos dėl trišalės „Renault“, „CEA“ ir „LG Chem“ sutarties jau beveik užbaigtos, o rugsėjį susitarimas turėtų būti patvirtintas parašu. Jame yra nustatoma dabar vykstančio bendro „Renault“ ir „CEA“ tyrimo tvarka – jis bus plečiamas ir gilinamasi tik į naujosios kartos akumuliatorių technologijas. Šios baterijos veiks ilgiau, o greito įkrovimo režimas užtikrins dar ilgesnį nuvažiuotą atstumą. Tarptautinė elektrinių akumuliatorių lyderė „LG Chem“ pasidalins per 15 metų įgyta technologine patirtimi. Per veiklos metus „LG Chem“ užpatentavo net 6 tūkst. savo sprendimų.

„Renault“ remia akumuliatorių gamyklos atidarymą Prancūzijoje

Šiandienėmis ekonomikos sąlygomis „Renault“ siekia įtvirtinti bendradarbiavimą su partneriu, užtikrinsiančiu investicijas į Europos rinkų poreikius atitinkančią gamyklą. Derybose „Renault“ pritaria, kad gamykla Prancūzijoje būtų valdoma „LG Chem“.

Dabar būtina įvertinti gamyklos vietą. Tai yra neišvengiama, nes „Renault“ ir „LG Chem“ pasirinkta vieta turi tikti plėtrai ilguoju periodu, kad būtų galima padidinti elektrodų gamybos apimtis. Elektrodai yra esminis elektrinių akumuliatorių komponentas. Jų gamyboje naudojamos pažangios technologijos, atitinkančios griežtus aplinkosaugos reikalavimus, ypač vertinant vibracijų lygį.

Be to, reikia parinkti strategiškai patogią vietą, kad visos Europos rinkos būtų aptarnaujamos kaip įmanoma mažesniais logistikos kaštais. Gamyklos produkcijos apimtys ir darbo vietų skaičius turėtų būti didesnis nei pirminiame projekte.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„E. Leclerc“ ir „Renault“ žengė dar vieną žingsnį visiems prieinamo elektrinio mobilumo link

„Renault“ ir „E. Leclerc“ įtvirtino savo pasiryžimą vykdyti tvarią plėtrą bei skatinti elektrinį mobilumą Prancūzijoje ir įkūrė „Z.E. Club des 50“ klubą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »