„Renault“ ir „LG Chem“ kartu vystys elektromobilių technologijas

Publikuota: 2012 m. liepos 30 d. pirmadienis

„Renault“ siekia dalyvauti visose elektromobilių gamybos srityse – nuo techninio planavimo iki variklių ir akumuliatorių gamybos.

Tęsdama derybas su „LG Chem“, „Renault“ remia elektromobilių mazgų gamybą Prancūzijoje. Galutinį susitarimą tikimasi pasiekti antroje 2013–ųjų pusėje.

Derybose aptariama:

  • naujas elektrinių akumuliatorių kūrimo etapas. Tai dalis preliminarios trišalės „Renault“, „CEA“ (Prancūzijos alternatyvios ir atominės energijos komisijos) bei „LG Chem“ sutarties. Šiuo susitarimu siekiama užtikrinti naujos kartos akumuliatorių vystymą, kad 2017–ųjų pradžioje būtų galima pradėti jų gamybą.
  • „LG Chem“ organizuojama akumuliatorių gamyklos Prancūzijoje statyba. Joje dabartinės kartos baterijos būtų pradėtos gaminti 2015–ųjų pabaigoje. 2017–ųjų pradžioje būtų pradėti gaminti naujos kartos akumuliatoriai, dėl kurių tariasi „Renault“, „CEA“ ir „LG Chem“.

„Renault“ dar kartą patvirtina savo pasiryžimą mažinti CO2 emisijas ir klientams suteikti galimybę įsigyti elektromobilius už prieinamą kainą.

Šį rugsėjį „Renault“, „LG CHEM“ ir „CEA“ ruošiasi pasirašyti trišalį susitarimą dėl naujos kartos akumuliatorių gamybos.

2010 m. „Renault“ ir „CEA“ inicijavo strateginį bendradarbiavimą dėl ekologiškų automobilių ir platesnio visuomenės mobilumo. Šią partnerystę sudaro keletas mokslinių tyrimų bei kontraktas dėl naujų akumuliatorių technologijų kūrimo. Bendrai „Renault“ ir „CEA“ laboratorijai buvo paskirta užduotis plėtoti naujas ličio jonų baterijų technologijas. Nuo 2010–ųjų 15 mln. eurų biudžetą turinčios laboratorijos atlikti tyrimai jau pasiekė etapą, kai galima planuoti testus realiomis gamybos sąlygomis.

Derybos dėl trišalės „Renault“, „CEA“ ir „LG Chem“ sutarties jau beveik užbaigtos, o rugsėjį susitarimas turėtų būti patvirtintas parašu. Jame yra nustatoma dabar vykstančio bendro „Renault“ ir „CEA“ tyrimo tvarka – jis bus plečiamas ir gilinamasi tik į naujosios kartos akumuliatorių technologijas. Šios baterijos veiks ilgiau, o greito įkrovimo režimas užtikrins dar ilgesnį nuvažiuotą atstumą. Tarptautinė elektrinių akumuliatorių lyderė „LG Chem“ pasidalins per 15 metų įgyta technologine patirtimi. Per veiklos metus „LG Chem“ užpatentavo net 6 tūkst. savo sprendimų.

„Renault“ remia akumuliatorių gamyklos atidarymą Prancūzijoje

Šiandienėmis ekonomikos sąlygomis „Renault“ siekia įtvirtinti bendradarbiavimą su partneriu, užtikrinsiančiu investicijas į Europos rinkų poreikius atitinkančią gamyklą. Derybose „Renault“ pritaria, kad gamykla Prancūzijoje būtų valdoma „LG Chem“.

Dabar būtina įvertinti gamyklos vietą. Tai yra neišvengiama, nes „Renault“ ir „LG Chem“ pasirinkta vieta turi tikti plėtrai ilguoju periodu, kad būtų galima padidinti elektrodų gamybos apimtis. Elektrodai yra esminis elektrinių akumuliatorių komponentas. Jų gamyboje naudojamos pažangios technologijos, atitinkančios griežtus aplinkosaugos reikalavimus, ypač vertinant vibracijų lygį.

Be to, reikia parinkti strategiškai patogią vietą, kad visos Europos rinkos būtų aptarnaujamos kaip įmanoma mažesniais logistikos kaštais. Gamyklos produkcijos apimtys ir darbo vietų skaičius turėtų būti didesnis nei pirminiame projekte.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„E. Leclerc“ ir „Renault“ žengė dar vieną žingsnį visiems prieinamo elektrinio mobilumo link

„Renault“ ir „E. Leclerc“ įtvirtino savo pasiryžimą vykdyti tvarią plėtrą bei skatinti elektrinį mobilumą Prancūzijoje ir įkūrė „Z.E. Club des 50“ klubą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »