Aukštųjų technologijų plėtros programa skatina mokslo ir verslo bendradarbiavimą

Publikuota: 2014 m. vasario 19 d. trečiadienis

Pristatyti Aukštųjų technologijų plėtros 2011–2013 m. programos rezultatai. Programai skirta 10 mln. litų, ją vykdant sukurta beveik keturiasdešimt naujų technologijų ir šimtas naujų produktų.

„Praktika rodo, kad investicijos į aukšto lygio mokslinius tyrimus pritraukia verslo užsakymus ir kuria ekonomikai didelę pridėtinę vertę,  – pabrėžia švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė. – Mūsų šaliai labai svarbu padaryti didelį kiekybinį šuolį tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje ir pasiekti, kad Lietuva būtų pripažinta kaip technologijų ir inovacijų lyderė.“

2011–2013 m. aukštųjų technologijų plėtros programoje dalyvavo septynios mokslo ir studijų institucijos bei dvidešimt penkios verslo įmonės. Jos metu vykdytiems aukštųjų technologijų projektams skirta per 9 mln. litų. Iš jų apie 7 mln. litų teko mokslo ir studijų institucijoms, beveik 2,5 mln. litų – mažoms ir vidutinėms įmonėms, dar 1,56 mln. litų prisidėjo pačios įmonės.

Programos įgyvendinimo laikotarpiu buvo sukurtos 38 naujos technologijos, įdiegta 19 naujų technologijų, sukurti 96 nauji produktai. 2013 m. pateiktos 2 tarptautinės ir 5 nacionalinės patentinės paraiškos, gautas 1 tarptautinis patentas.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros administruojama Aukštųjų technologijų plėtros programa 2011–2013 m. vykdyta siekiant skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, plėtoti turinčias Lietuvoje įdirbį pasaulio mastu perspektyvias aukštųjų technologijų kryptis, kurios įgalintų gaminti pasaulinėje rinkoje konkurencingus produktus.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

ES parama aukštųjų technologijų plėtrai – strateginis Lietuvos vyriausybės tikslas

Lietuvos ekonomikos strateginis tikslas – pakeisti Lietuvą iš darbo jėgą ir žemos pridėtinės vertės produktus eksportuojančios šalies į aukštą pridėtinę vertę kuriančią ir eksportuojančią valstybę – įgyvendinamas kartu su didžiaisiais investiciniais projektais, klojančiais tvirtą... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kauno mokslininkai kuria inovatyvias technologijas senyvų žmonių stebėsenai

„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. skaityti »

Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. skaityti »

LEU kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse „The Implementation of Inclusive Education in School“. skaityti »

VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. skaityti »

Pripažinimą pelnęs jaunasis mokslininkas V. Šadauskas: „Kiekvienas tyrimas turi turėti praktinę naudą“

Baigiantis kalendoriniams metams Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) išrinko geriausius magistro darbus. skaityti »

Išsirinkite mokyklą interaktyviajame Vilniaus mokyklų žemėlapyje

Nuo šiol išsirinkti mokyklą sostinės mokiniams ir jų tėvams bus daug paprasčiau – sukurtas interaktyvusis sostinės mokyklų žemėlapis. skaityti »

Pradedami specialiai viešajam sektoriui sukurti virtualūs mokymai

Jau šį mėnesį bus pristatyti mokslininkų sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis bus prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui. skaityti »

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos. skaityti »

Mokslininkas paaiškino, kodėl sunku išmokti lietuvių kalbą

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausių pasaulyje. skaityti »

Mokyklos dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

Šiemet, prieš baigdami mokslo metus, bendrojo ugdymo mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai galės dalyvauti Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. skaityti »