Aukštųjų technologijų plėtros programa skatina mokslo ir verslo bendradarbiavimą

Publikuota: 2014 m. vasario 19 d. trečiadienis

Pristatyti Aukštųjų technologijų plėtros 2011–2013 m. programos rezultatai. Programai skirta 10 mln. litų, ją vykdant sukurta beveik keturiasdešimt naujų technologijų ir šimtas naujų produktų.

„Praktika rodo, kad investicijos į aukšto lygio mokslinius tyrimus pritraukia verslo užsakymus ir kuria ekonomikai didelę pridėtinę vertę,  – pabrėžia švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė. – Mūsų šaliai labai svarbu padaryti didelį kiekybinį šuolį tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje ir pasiekti, kad Lietuva būtų pripažinta kaip technologijų ir inovacijų lyderė.“

2011–2013 m. aukštųjų technologijų plėtros programoje dalyvavo septynios mokslo ir studijų institucijos bei dvidešimt penkios verslo įmonės. Jos metu vykdytiems aukštųjų technologijų projektams skirta per 9 mln. litų. Iš jų apie 7 mln. litų teko mokslo ir studijų institucijoms, beveik 2,5 mln. litų – mažoms ir vidutinėms įmonėms, dar 1,56 mln. litų prisidėjo pačios įmonės.

Programos įgyvendinimo laikotarpiu buvo sukurtos 38 naujos technologijos, įdiegta 19 naujų technologijų, sukurti 96 nauji produktai. 2013 m. pateiktos 2 tarptautinės ir 5 nacionalinės patentinės paraiškos, gautas 1 tarptautinis patentas.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros administruojama Aukštųjų technologijų plėtros programa 2011–2013 m. vykdyta siekiant skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, plėtoti turinčias Lietuvoje įdirbį pasaulio mastu perspektyvias aukštųjų technologijų kryptis, kurios įgalintų gaminti pasaulinėje rinkoje konkurencingus produktus.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

ES parama aukštųjų technologijų plėtrai – strateginis Lietuvos vyriausybės tikslas

Lietuvos ekonomikos strateginis tikslas – pakeisti Lietuvą iš darbo jėgą ir žemos pridėtinės vertės produktus eksportuojančios šalies į aukštą pridėtinę vertę kuriančią ir eksportuojančią valstybę – įgyvendinamas kartu su didžiaisiais investiciniais projektais, klojančiais tvirtą... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »