Aukštųjų technologijų plėtros programa skatina mokslo ir verslo bendradarbiavimą

Publikuota: 2014 m. vasario 19 d. trečiadienis

Pristatyti Aukštųjų technologijų plėtros 2011–2013 m. programos rezultatai. Programai skirta 10 mln. litų, ją vykdant sukurta beveik keturiasdešimt naujų technologijų ir šimtas naujų produktų.

„Praktika rodo, kad investicijos į aukšto lygio mokslinius tyrimus pritraukia verslo užsakymus ir kuria ekonomikai didelę pridėtinę vertę,  – pabrėžia švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė. – Mūsų šaliai labai svarbu padaryti didelį kiekybinį šuolį tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje ir pasiekti, kad Lietuva būtų pripažinta kaip technologijų ir inovacijų lyderė.“

2011–2013 m. aukštųjų technologijų plėtros programoje dalyvavo septynios mokslo ir studijų institucijos bei dvidešimt penkios verslo įmonės. Jos metu vykdytiems aukštųjų technologijų projektams skirta per 9 mln. litų. Iš jų apie 7 mln. litų teko mokslo ir studijų institucijoms, beveik 2,5 mln. litų – mažoms ir vidutinėms įmonėms, dar 1,56 mln. litų prisidėjo pačios įmonės.

Programos įgyvendinimo laikotarpiu buvo sukurtos 38 naujos technologijos, įdiegta 19 naujų technologijų, sukurti 96 nauji produktai. 2013 m. pateiktos 2 tarptautinės ir 5 nacionalinės patentinės paraiškos, gautas 1 tarptautinis patentas.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros administruojama Aukštųjų technologijų plėtros programa 2011–2013 m. vykdyta siekiant skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, plėtoti turinčias Lietuvoje įdirbį pasaulio mastu perspektyvias aukštųjų technologijų kryptis, kurios įgalintų gaminti pasaulinėje rinkoje konkurencingus produktus.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

ES parama aukštųjų technologijų plėtrai – strateginis Lietuvos vyriausybės tikslas

Lietuvos ekonomikos strateginis tikslas – pakeisti Lietuvą iš darbo jėgą ir žemos pridėtinės vertės produktus eksportuojančios šalies į aukštą pridėtinę vertę kuriančią ir eksportuojančią valstybę – įgyvendinamas kartu su didžiaisiais investiciniais projektais, klojančiais tvirtą... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »