Europoje pripažintas jaunasis mokslininkas ateitį planuoja Lietuvoje

Publikuota: 2014 m. liepos 17 d. ketvirtadienis

Edvinas Misiukevičius yra puikus pavyzdys, kad ilgas ir sunkus darbas atneša saldžių vaisių. Vaikinas gali pasigirti ne vienu apdovanojimu, tarp kurių ir Europos jaunųjų mokslininkų konkurso specialusis prizas. Pripažintas selekcininkas nesustoja – vesdamas naujas augalų veisles atranda laiko ir stažuotėms bei konferencijoms užsienyje, tačiau tikina, kaf savo darbus skirs tik Lietuvai.

Šiuo metu želdininkystę Aleksandro Stulginskio universitete studijuojantis Edvinas augalais susidomėjo dar paauglystėje. Didžiausiu savo mokytoju ir įkvėpėju vaikinas vadina selekcininką Joną Auksuolį Liutkevičių: „Išvydus paprasčiausią vilkdalgį su didžiule burbuole kaimynas paaiškino, jog tai – vaisius, iš kurio išauga sėklos, o iš pastarųjų – nauji individai.  Pamatęs mano susidomėjimą selekcininkas pakvietė kartu darbuotis kitą sezoną. Būtent jis išmokė svarbiausių pagrindų.“

Daugiausia dėmesio savo darbuose vaikinas skiria vilkdalgiams ir viendienėms, o šie augalai Edvino rankose atsirado atsitiktinumo dėka: „Kaimynė, pamačiusi, jog dirbu sode, per tvorą permetė porą kerelių. Tuo metu nieko kito auginti nemokėjau, o tai, kad šios gėlės žiemai neiškasamos, buvo didžiulis pliusas.“

2013-ųjų rudenį pirmakursis Edvinas laimėjo specialųjį prizą Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse – stažuotę pasirinktame institute. Vos prieš savaitę iš Italijos grįžęs vaikinas dalinasi įspūdžiais: „Pažintinėje kelionėje po jungtinį tyrimų centrą susipažinau su mokslinio darbo specifika, kasdien aplankėme vis kitas laboratorijas – pradedant dirvožemio stebėjimo ir baigiant invazinių augalų žemėlapių kūrimo. Šis laimėjimas įrodė, kad mokslininko darbas – ne tik ilgos valandos laboratorijose ar prie kompiuterio, bet ir įdomios kelionės į kitas šalis.“

Susipažinęs su užsienio švietimo įstaigomis Edvinas mokslus kremta Lietuvoje. Baigęs mokyklą vaikinas ilgai nesvarstė ir pasirinko vienintelį jo specialybei tinkamą Aleksandro Stulginskio universitetą. Tokio sprendimo jaunasis mokslininkas nesigaili ir džiaugiasi ne tik šiltais santykiais su dėstytojais, bet ir šiuolaikiška universiteto technine baze.

Pasaulinio pripažinimo sulaukęs jaunasis mokslininkas sukūrė ir Amerikos Viendienių Asociacijoje užregistravo naują veislę „Mitsu“. Nors sode laukia nemaža augalų kolekcija, Edvinas tikina, kad apie ją kalbėti dar anksti: „Naują veislę sukurti užtrunka maždaug šešerius metus. Pirmus dvejus lauki žiedų ir stebi, kaip jie vystosi. Šiuo metu viskas tyrimų stadijoje, todėl veislių kol kas neregistruoju.“ Edvinas žavisi JAV selekcijos tradicijomis ir tikina, kad tikrai nepraleistų progos čia stažuotis. Tačiau neseniai Amerikos Viendienių Draugijos stipendiją laimėjęs ASU studentas savo ateitį sieja tik su tėvyne.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »