Europoje pripažintas jaunasis mokslininkas ateitį planuoja Lietuvoje

Publikuota: 2014 m. liepos 17 d. ketvirtadienis

Edvinas Misiukevičius yra puikus pavyzdys, kad ilgas ir sunkus darbas atneša saldžių vaisių. Vaikinas gali pasigirti ne vienu apdovanojimu, tarp kurių ir Europos jaunųjų mokslininkų konkurso specialusis prizas. Pripažintas selekcininkas nesustoja – vesdamas naujas augalų veisles atranda laiko ir stažuotėms bei konferencijoms užsienyje, tačiau tikina, kaf savo darbus skirs tik Lietuvai.

Šiuo metu želdininkystę Aleksandro Stulginskio universitete studijuojantis Edvinas augalais susidomėjo dar paauglystėje. Didžiausiu savo mokytoju ir įkvėpėju vaikinas vadina selekcininką Joną Auksuolį Liutkevičių: „Išvydus paprasčiausią vilkdalgį su didžiule burbuole kaimynas paaiškino, jog tai – vaisius, iš kurio išauga sėklos, o iš pastarųjų – nauji individai.  Pamatęs mano susidomėjimą selekcininkas pakvietė kartu darbuotis kitą sezoną. Būtent jis išmokė svarbiausių pagrindų.“

Daugiausia dėmesio savo darbuose vaikinas skiria vilkdalgiams ir viendienėms, o šie augalai Edvino rankose atsirado atsitiktinumo dėka: „Kaimynė, pamačiusi, jog dirbu sode, per tvorą permetė porą kerelių. Tuo metu nieko kito auginti nemokėjau, o tai, kad šios gėlės žiemai neiškasamos, buvo didžiulis pliusas.“

2013-ųjų rudenį pirmakursis Edvinas laimėjo specialųjį prizą Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse – stažuotę pasirinktame institute. Vos prieš savaitę iš Italijos grįžęs vaikinas dalinasi įspūdžiais: „Pažintinėje kelionėje po jungtinį tyrimų centrą susipažinau su mokslinio darbo specifika, kasdien aplankėme vis kitas laboratorijas – pradedant dirvožemio stebėjimo ir baigiant invazinių augalų žemėlapių kūrimo. Šis laimėjimas įrodė, kad mokslininko darbas – ne tik ilgos valandos laboratorijose ar prie kompiuterio, bet ir įdomios kelionės į kitas šalis.“

Susipažinęs su užsienio švietimo įstaigomis Edvinas mokslus kremta Lietuvoje. Baigęs mokyklą vaikinas ilgai nesvarstė ir pasirinko vienintelį jo specialybei tinkamą Aleksandro Stulginskio universitetą. Tokio sprendimo jaunasis mokslininkas nesigaili ir džiaugiasi ne tik šiltais santykiais su dėstytojais, bet ir šiuolaikiška universiteto technine baze.

Pasaulinio pripažinimo sulaukęs jaunasis mokslininkas sukūrė ir Amerikos Viendienių Asociacijoje užregistravo naują veislę „Mitsu“. Nors sode laukia nemaža augalų kolekcija, Edvinas tikina, kad apie ją kalbėti dar anksti: „Naują veislę sukurti užtrunka maždaug šešerius metus. Pirmus dvejus lauki žiedų ir stebi, kaip jie vystosi. Šiuo metu viskas tyrimų stadijoje, todėl veislių kol kas neregistruoju.“ Edvinas žavisi JAV selekcijos tradicijomis ir tikina, kad tikrai nepraleistų progos čia stažuotis. Tačiau neseniai Amerikos Viendienių Draugijos stipendiją laimėjęs ASU studentas savo ateitį sieja tik su tėvyne.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »