Europoje pripažintas jaunasis mokslininkas ateitį planuoja Lietuvoje

Publikuota: 2014 m. liepos 17 d. ketvirtadienis

Edvinas Misiukevičius yra puikus pavyzdys, kad ilgas ir sunkus darbas atneša saldžių vaisių. Vaikinas gali pasigirti ne vienu apdovanojimu, tarp kurių ir Europos jaunųjų mokslininkų konkurso specialusis prizas. Pripažintas selekcininkas nesustoja – vesdamas naujas augalų veisles atranda laiko ir stažuotėms bei konferencijoms užsienyje, tačiau tikina, kaf savo darbus skirs tik Lietuvai.

Šiuo metu želdininkystę Aleksandro Stulginskio universitete studijuojantis Edvinas augalais susidomėjo dar paauglystėje. Didžiausiu savo mokytoju ir įkvėpėju vaikinas vadina selekcininką Joną Auksuolį Liutkevičių: „Išvydus paprasčiausią vilkdalgį su didžiule burbuole kaimynas paaiškino, jog tai – vaisius, iš kurio išauga sėklos, o iš pastarųjų – nauji individai.  Pamatęs mano susidomėjimą selekcininkas pakvietė kartu darbuotis kitą sezoną. Būtent jis išmokė svarbiausių pagrindų.“

Daugiausia dėmesio savo darbuose vaikinas skiria vilkdalgiams ir viendienėms, o šie augalai Edvino rankose atsirado atsitiktinumo dėka: „Kaimynė, pamačiusi, jog dirbu sode, per tvorą permetė porą kerelių. Tuo metu nieko kito auginti nemokėjau, o tai, kad šios gėlės žiemai neiškasamos, buvo didžiulis pliusas.“

2013-ųjų rudenį pirmakursis Edvinas laimėjo specialųjį prizą Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse – stažuotę pasirinktame institute. Vos prieš savaitę iš Italijos grįžęs vaikinas dalinasi įspūdžiais: „Pažintinėje kelionėje po jungtinį tyrimų centrą susipažinau su mokslinio darbo specifika, kasdien aplankėme vis kitas laboratorijas – pradedant dirvožemio stebėjimo ir baigiant invazinių augalų žemėlapių kūrimo. Šis laimėjimas įrodė, kad mokslininko darbas – ne tik ilgos valandos laboratorijose ar prie kompiuterio, bet ir įdomios kelionės į kitas šalis.“

Susipažinęs su užsienio švietimo įstaigomis Edvinas mokslus kremta Lietuvoje. Baigęs mokyklą vaikinas ilgai nesvarstė ir pasirinko vienintelį jo specialybei tinkamą Aleksandro Stulginskio universitetą. Tokio sprendimo jaunasis mokslininkas nesigaili ir džiaugiasi ne tik šiltais santykiais su dėstytojais, bet ir šiuolaikiška universiteto technine baze.

Pasaulinio pripažinimo sulaukęs jaunasis mokslininkas sukūrė ir Amerikos Viendienių Asociacijoje užregistravo naują veislę „Mitsu“. Nors sode laukia nemaža augalų kolekcija, Edvinas tikina, kad apie ją kalbėti dar anksti: „Naują veislę sukurti užtrunka maždaug šešerius metus. Pirmus dvejus lauki žiedų ir stebi, kaip jie vystosi. Šiuo metu viskas tyrimų stadijoje, todėl veislių kol kas neregistruoju.“ Edvinas žavisi JAV selekcijos tradicijomis ir tikina, kad tikrai nepraleistų progos čia stažuotis. Tačiau neseniai Amerikos Viendienių Draugijos stipendiją laimėjęs ASU studentas savo ateitį sieja tik su tėvyne.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »