Europos studentai kviečia Lietuvos vyriausybę susitelkti ties jaunimo nedarbu

Publikuota: 2012 m. balandžio 27 d. penktadienis

Europos studentų sąjunga (ESU) šią savaitę vykusio valdybos susitikimo metu Bukarešte Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) iniciatyva iškėlė klausimą dėl aktualios jaunimo nedarbo problemos Europoje.

Reaguojant į susiklosčiusią nepalankią situaciją mūsų šalyje, ESU patvirtino rezoliuciją, kuri ragina Lietuvos Respublikos vyriausybę imtis kryptingų ir ilgalaikių veiksmų.

„Trumpalaikiai veiksmai esminių pokyčių jaunimo įsidarbinimo srityje neužtikrins, todėl būtina koncentruotis į strateginius ir sisteminius sprendimus švietimo sistemoje. Labai svarbu, jog šiuo klausimu mus palaiko visi Europos studentai bei rekomenduoja, prioritetu iškeliant aukštąjį mokslą, spręsti jaunimo nedarbo problemą.“- teigia LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

Dokumente Europos studentų sąjunga išskiria, jog norint ateityje sumažinti jaunimo nedarbo lygį, būtina koncentruotis į aukštojo mokslo sistemos tobulinimą. ESU rezoliucijoje akcentuojamos trys esminės sritys. Tai strateginis mąstymas Lietuvos švietimo sistemoje ir būtinumas sukurti bei įgyvendinti sisteminį profesinį orientavimą. Taip pat teigiama, kad šalyje turi būti skiriamas prioritetas aukštojo mokslo kokybės užtikrinimui ir į studentus orientuoto studijų modelio įgyvendinimui.

Europos studentų sąjunga pabrėžia, jog įgyvendinus šias siūlomas švietimo pertvarkas, būtų galima sulaukti kokybinių ir kiekybinių pokyčių aukštojo mokslo ir jaunimo įsidarbinimo srityse. Tuo tarpu LSAS kviečia vyriausybes atstovus bendrai diskusijai dėl jaunimo nedarbo problemų studentų akimis.

Europos studentų sąjungą (ESU) sudaro 45 nacionalinės studentų organizacijos iš 37 skirtingų Europos šalių, atstovaujanti daugiau kaip 11 mln. studentams. Lietuvos studentų atstovybių sąjunga yra ESU narė nuo 2004 m.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Europos studentai įvertino Vilniaus universitetą

Ar kada susimąstėte, kas labiausiai lemia studentų pasitenkinimą studijuojant užsienio universitete? Į šį klausimą atsako StudyPortals atliktas unikalus tyrimas „Esminiai tarptautinių studentų pasitenkinimo veiksniai“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »