Europos studentai kviečia Lietuvos vyriausybę susitelkti ties jaunimo nedarbu

Publikuota: 2012 m. balandžio 27 d. penktadienis

Europos studentų sąjunga (ESU) šią savaitę vykusio valdybos susitikimo metu Bukarešte Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) iniciatyva iškėlė klausimą dėl aktualios jaunimo nedarbo problemos Europoje.

Reaguojant į susiklosčiusią nepalankią situaciją mūsų šalyje, ESU patvirtino rezoliuciją, kuri ragina Lietuvos Respublikos vyriausybę imtis kryptingų ir ilgalaikių veiksmų.

„Trumpalaikiai veiksmai esminių pokyčių jaunimo įsidarbinimo srityje neužtikrins, todėl būtina koncentruotis į strateginius ir sisteminius sprendimus švietimo sistemoje. Labai svarbu, jog šiuo klausimu mus palaiko visi Europos studentai bei rekomenduoja, prioritetu iškeliant aukštąjį mokslą, spręsti jaunimo nedarbo problemą.“- teigia LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

Dokumente Europos studentų sąjunga išskiria, jog norint ateityje sumažinti jaunimo nedarbo lygį, būtina koncentruotis į aukštojo mokslo sistemos tobulinimą. ESU rezoliucijoje akcentuojamos trys esminės sritys. Tai strateginis mąstymas Lietuvos švietimo sistemoje ir būtinumas sukurti bei įgyvendinti sisteminį profesinį orientavimą. Taip pat teigiama, kad šalyje turi būti skiriamas prioritetas aukštojo mokslo kokybės užtikrinimui ir į studentus orientuoto studijų modelio įgyvendinimui.

Europos studentų sąjunga pabrėžia, jog įgyvendinus šias siūlomas švietimo pertvarkas, būtų galima sulaukti kokybinių ir kiekybinių pokyčių aukštojo mokslo ir jaunimo įsidarbinimo srityse. Tuo tarpu LSAS kviečia vyriausybes atstovus bendrai diskusijai dėl jaunimo nedarbo problemų studentų akimis.

Europos studentų sąjungą (ESU) sudaro 45 nacionalinės studentų organizacijos iš 37 skirtingų Europos šalių, atstovaujanti daugiau kaip 11 mln. studentams. Lietuvos studentų atstovybių sąjunga yra ESU narė nuo 2004 m.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Europos studentai įvertino Vilniaus universitetą

Ar kada susimąstėte, kas labiausiai lemia studentų pasitenkinimą studijuojant užsienio universitete? Į šį klausimą atsako StudyPortals atliktas unikalus tyrimas „Esminiai tarptautinių studentų pasitenkinimo veiksniai“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »