Europos studentai kviečia Lietuvos vyriausybę susitelkti ties jaunimo nedarbu

Publikuota: 2012 m. balandžio 27 d. penktadienis

Europos studentų sąjunga (ESU) šią savaitę vykusio valdybos susitikimo metu Bukarešte Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) iniciatyva iškėlė klausimą dėl aktualios jaunimo nedarbo problemos Europoje.

Reaguojant į susiklosčiusią nepalankią situaciją mūsų šalyje, ESU patvirtino rezoliuciją, kuri ragina Lietuvos Respublikos vyriausybę imtis kryptingų ir ilgalaikių veiksmų.

„Trumpalaikiai veiksmai esminių pokyčių jaunimo įsidarbinimo srityje neužtikrins, todėl būtina koncentruotis į strateginius ir sisteminius sprendimus švietimo sistemoje. Labai svarbu, jog šiuo klausimu mus palaiko visi Europos studentai bei rekomenduoja, prioritetu iškeliant aukštąjį mokslą, spręsti jaunimo nedarbo problemą.“- teigia LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

Dokumente Europos studentų sąjunga išskiria, jog norint ateityje sumažinti jaunimo nedarbo lygį, būtina koncentruotis į aukštojo mokslo sistemos tobulinimą. ESU rezoliucijoje akcentuojamos trys esminės sritys. Tai strateginis mąstymas Lietuvos švietimo sistemoje ir būtinumas sukurti bei įgyvendinti sisteminį profesinį orientavimą. Taip pat teigiama, kad šalyje turi būti skiriamas prioritetas aukštojo mokslo kokybės užtikrinimui ir į studentus orientuoto studijų modelio įgyvendinimui.

Europos studentų sąjunga pabrėžia, jog įgyvendinus šias siūlomas švietimo pertvarkas, būtų galima sulaukti kokybinių ir kiekybinių pokyčių aukštojo mokslo ir jaunimo įsidarbinimo srityse. Tuo tarpu LSAS kviečia vyriausybes atstovus bendrai diskusijai dėl jaunimo nedarbo problemų studentų akimis.

Europos studentų sąjungą (ESU) sudaro 45 nacionalinės studentų organizacijos iš 37 skirtingų Europos šalių, atstovaujanti daugiau kaip 11 mln. studentams. Lietuvos studentų atstovybių sąjunga yra ESU narė nuo 2004 m.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Europos studentai įvertino Vilniaus universitetą

Ar kada susimąstėte, kas labiausiai lemia studentų pasitenkinimą studijuojant užsienio universitete? Į šį klausimą atsako StudyPortals atliktas unikalus tyrimas „Esminiai tarptautinių studentų pasitenkinimo veiksniai“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »