Gegužės 19 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) profesoriui Vitaliui Nakrošiui suteiktas tradicinis Professoris Optimi (PO!) titulas.
Gegužės 19 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) profesoriui Vitaliui Nakrošiui suteiktas tradicinis Professoris Optimi (PO!) titulas. Kas antrus metus teikiamu apdovanojimu VU TSPMI studentų korporacija „RePublica“ įvertina geriausius politikos mokslų dėstytojus.
Dėkodamas už įvertinimą vienintelis VU viešosios politikos srities profesorius renginio svečiams skaitė paskaitą „Viešosios politikos mokslas ir menas: kaip darbus paversti pokyčiais?“, kurioje pateikė siūlymus, kaip tobulinti viešąją politiką.
Prof. V. Nakrošis pabrėžė, kad Lietuvoje politikai daug dėmesio skiria įstatymų ir programų kūrimui, tačiau neįvertina jų įgyvendinimo svarbos ir sudėtingumo. „Politinio sprendimo įgyvendinimo sistema yra ilga, sudėtinga grandinė, kurioje pasitaiko silpnųjų grandžių – būtent į jas politikai nelinkę tinkamai atsižvelgti“, – kalbėjo dėstytojas.
Anot jo, sėkmingam viešosios politikos įgyvendinimui reikia supratimo, kad tai yra ilgalaikis procesas, kuriame klaidos neišvengiamos: „Tinkamas pavyzdys politikams būtų Rūta Meilutytė. Ji tobulėja nuolatos mokydamasi iš klaidų ir kantriai, grybšnis po grybšnio siekdama tikslo.“
Sėkmingą problemų sprendimą taip pat lemia politikų dėmesio projektui išlaikymas iki jo įgyvendinimo pabaigos, sugebėjimas mobilizuoti tiek visuomenės, tiek politikos veikėjų paramą reformoms. „Proceso sėkmei būtini politiniai lyderiai, kurie aktyviai įsitraukia į sprendimų įgyvendinimą. Norint paskatinti kompetentingų lyderių atsiradimą reikia kovoti su politiniu patronažu ir užtikrinti nuolatinį valstybės tarnautojų atsinaujinimą“, – teigė dėstytojas.
Prof. V. Nakrošis yra VU TSPMI Tarybos narys, Viešosios politikos ir vadybos instituto programų vadovas, „Saulėlydžio“ ir Geresnio reguliavimo priežiūros komisijų prie LR Vyriausybės narys, daugelio mokslinių projektų tyrėjas ir vadovas, įvairių mokslinių publikacijų autorius.