Lietuvos, Latvijos ir Taivano komiteto bendradarbiavimo posėdyje – naujų projektų atranka

Publikuota: 2012 m. spalio 29 d. pirmadienis

Spalio 29–31 d. Taipėjuje (Kinijos Respublika, Taivanas) vyksiančiame Lietuvos, Latvijos ir Taivano bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje trišalio komiteto posėdyje dalyvaus šio komiteto Lietuvos delegacija, kurioje – švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė, Lietuvos mokslo tarybos atstovas prof. Vincas Būda, ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų Mokslo skyriaus vedėja Ramunė Rudokienė.

Posėdžio metu bus atrinkti ir patvirtinti nepriklausomų ekspertų įvertinti bendri trišaliai mokslinių tyrimų projektai, kurie visų trijų šalių bus finansuojami 2013–2015 metais. Taip pat vyks susitikimas su šiuo metu vykdomų 9 trišalių projektų vadovais, tariamasi dėl tolimesnių bendradarbiavimo perspektyvų. Numatoma atrinkti iki 3 projektų, kuriems bus skiriamas 3 m. finansavimas.

Šiais metais baigiasi Lietuvos ekspertų vertinimu sėkmingai įgyvendinami du projektai: „Branduolinės jėgainės eksploatavimo poveikio ešerių (Perca fluviatilis) populiacijai įvertinimas” (Vilniaus universiteto Ekologijos institutas, vadovas – habil.dr.Mečislovas Žalakevičius) ir „Naujos organiniuose šviesos dioduose naudojamos medžiagos ir jų sintezės metodai“ (Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetas, vadovas – dr. Saulius Grigalevičius).

Lietuvos ir Latvijos delegacijos atstovai lankysis Taivano nacionalinėje mokslo taryboje, Mokslų akademijoje, aplankys Taikomųjų mokslų centrą, Pramoninių technologijų tyrimų institutą, Nacionalinį Tsing Hua universitetą. Delegacijos turės galimybę aplankyti Hsinchu mokslo parką, susitikti su Nacionalinės nano technologijų laboratorijos mokslininkais, diskutuoti su žaliosios energijos vystymo centro tyrėjais, stebėti bio-vandenilinio automobilio bandymus.

Trišalio komiteto posėdžiai vyksta kasmet paeiliui kiekvienoje iš šalių. 2011 m. metinis posėdis vyko Rygoje.

Šiuo metu šalys finansuoja ir vykdo devynis 2009–2012 m. pradėtus mokslinių tyrimų projektus. Lietuvoje juos įgyvendina Lietuvos sveikatos mokslų, Kauno technologijos, Kauno Vytauto Didžiojo universitetų, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto, Teorinės fizikos ir astronomijos instituto, Ekologijos instituto bei Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centro mokslininkai. Komiteto posėdžio metu numatoma atrinkti iki trijų projektų, kuriems bus skiriamas trijų metų finansavimas.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vyriausybė pritarė Mokslo ir studijų įstatymo keitimui

Valstybė sudarys sutartis su aukštosiomis mokyklomis, studijos bus finansuojamos pagal valstybės užsakymą, o studentams bus nustatyta priėmimo kartelė. Taip pat universitetai galės siūlyti trijų metų trukmės bakalauro studijas, o į doktorantų rengimą bus kviečiamas įsitraukti verslas. skaityti »

KTU duris atvėrė finansų ir rinkų laboratorija „Bloomberg Financial Markets Lab“

Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultete (KTU EVF) iškilmingai atidaryta pirmoji ir vienintelė Baltijos šalyse bei Lenkijoje „Bloomberg“ finansų ir rinkų laboratorija „Bloomberg Financial Markets Lab“​. skaityti »

Paskelbtos mokyklos, kuriose prasidės inovatyvūs pokyčiai

Iš 106 pokyčių siekiančių Lietuvos mokyklų kompetentinga komisija atrinko 12 labiausiai motyvuotų, kurių pedagogai penkis mėnesius tobulins šiuolaikiniam mokytojui reikalingus įgūdžius. skaityti »

Tarp Lietuvos jaunuolių – pamaina garsiausiems pasaulio verslininkams

Nepriklausomoje Lietuvoje gimusiai kartai neretai lipdoma abejingumo bei neatsakingumo etiketė. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto komanda nusprendė paneigti šį mitą, tam į pagalbą pasitelkusi asmenybės testą. skaityti »

Į vasaros kursus mokytis lietuvių kalbos šiemet atvyks 93 užsieniečiai

Nuo birželio 29 d. iki rugpjūčio 30 d. penkiuose Lietuvos universitetuose lietuvių kalbos mokysis 76 studentai, atvykę iš įvairių šalių: Kinijos, Vokietijos, Turkijos, Slovakijos, Italijos, Austrijos, Gruzijos, Suomijos, Ukrainos, Rusijos ir kt. Stažuotis taip pat atvyksta ir 17 dėstytojų ir tyrėjų. skaityti »

3D spausdintuvai – beribių galimybių sritis

Trūkstama detalė išradime, šachmatų figūrėlė ar laikrodis – tokius daiktus savo surinktu trimačiu spausdintuvu (3D) jau gamina Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai, kurie norėtų, kad ateityje tokį spausdintuvą turėtų kiekvienas naudotojas. skaityti »

Mokslininkai diskutuos su gabiausiais Lietuvos regionų moksleiviais

Beveik pusšimtis gabių Lietuvos moksleivių susitiks su šalies mokslininkais ir dėstytojais aptarti atsinaujinančios energetikos idėjų ir mokslo naujovių renginyje „Ateities mokslininkai“ birželio 29–liepos 3 dienomis. skaityti »

KTU mokslininkas: netrukus cementas ne terš, o saugos gamtą

Kasmet iš cemento gamyklų į aplinką patenka apie 5 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų, o paprasto gelžbetonio statiniai, veikiami korozijos, į aplinką išskiria nuodingas medžiagas. skaityti »

Vaikų universitetas: nuo molekulinės kulinarijos iki reklamos kūrimo

Gegužės–birželio mėnesiais Vilniaus universiteto Vaikų universitetas jau tryliktą kartą kvietė į paskaitų ir praktinių užsiėmimų sesiją. skaityti »

„Microsoft“ atidaro nuosavą universitetą

Techninių specialistų su solidžia patirtimi paieška šiuo metu yra darbdaviams nemenkas iššūkis. skaityti »