Mobilieji telefonai bus įkraunami balsu

Publikuota: 2011 m. gegužės 10 d. antradienis

Mokslininkai po daugybės tyrimų suprato, kaip galima garsą paversti energija ir tai panaudoti. Jų pasirinktas prietaisas – mobilusis telefonas, kuris bus kraunamas tol, kol jūs juo naudositės, t. y. kalbėsite.

Šiandien, ko gero, dauguma turi mobiliuosius telefonus, tačiau pagrindinė jų bėda – išsikraunanti baterija. Nors kompanijos siūlo įvairius kroviklius, montuojamus prie kompiuterių, automobiliuose ar tiesiogiai prie elektros lizdo, vis dėlto susiduriame su situacija, kai pokalbio metu pašnekovas pasako: „Greitai kalbėk, išsikrauna telefonas.“

Taigi, naujoji technologija leistų įkrauti mobiliuosius telefonus ne tik pokalbio metu, bet ir naudojant foninį triukšmą, tarkim, važiuojant automobiliu ir klausantis muzikos.

Mokslininkai, dirbantys su šiuo projektu, teigia, jog bandymai įkrauti mobiliuosius telefonus naudojant garsą – tik pradžia. Vėliau ši technologija gali būti taikoma prie greitkelių esančiose izoliacinėse sienelėse gaminti elektros energijai ir taip mažinti triukšmą bei įkrauti kitus prietaisus, tokius kaip kompiuteriai ar muzikos leistuvai.

Pirmasis šios technologijos prototipas galėjo iš 100 decibelų garso generuoti iki 50 milivoltų elektros energijos, tačiau mokslininkai teigia, jog tai tik pradžia.

 

 

 

Šaltinis: penki.lt, telegraph.co.uk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Abėcėlė tėveliams: kaip įkvėpti vaiką mokytis?

Tėvelių dėmesiui – patarimai, kaip motyvuoti savo vaiką mokytis ir kokių priemonių šiuo klausimu reikėtų vengti. skaityti »

Mokyklos gali teikti paraiškas dalyvauti nemokamose edukacinėse programose

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokyklas iki spalio 3 d. teikti paraiškas dalyvauti įvairiose nemokamose edukacinėse programose. skaityti »

Iškilmingai atidarytos dvi jungtinės socialinių mokslų magistrantūros programos

Mykolo Romerio universistete atidarytos dvi jungtinės socialinių mokslų magistrantūros programos. skaityti »

Ką gali padaryti tėvai, kad technologijos vaiką ugdytų?

Edukacinės platformos „Mažųjų ekspertų mokykla“ ambasadorė, „Šiaurės licėjaus” pradinio ugdymo mokytoja Valdonė Navickaitė dalijasi penkiais patarimais, kaip ir kada supažindinti vaiką su technologijomis. skaityti »

LEU LF tyrėjai laimėjo tarptautinių „Erasmus+“ projektų konkursus

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto (LEU LF) tyrėjai prof. dr. Dainius Vaitiekūnas ir Vilma Leonavičienė laimėjo tarptautinių Erasmus+ projektų konkursus. skaityti »

Vilniaus lietuvių namuose šiemet mokosi mokiniai iš Venesuelos, Indijos, Kinijos

Vilniaus lietuvių namuose naujus mokslo metus rugsėjį pradėjo Alejandro ir Gabriela Liesinskai, lietuviškos kilmės turintys brolis ir sesuo, atvykę iš Venesuelos. Jie čia mokysis mažiausiai metus. skaityti »

Studentai iš Lietuvos dalyvavo tarptautiniame informatikos studentų konkurse

Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto informatikos dėstytojai išvyko į Rezeknės technologijų akademiją, kur dalyvavo antrajame tarptautiniame programinės įrangos modeliavimo konkurse „International Modeling Award“. skaityti »

Senjorai kviečiami į kompiuterinio raštingumo kursus

Mokymasis aktyvina smegenų veiklą, padeda ilgiau išlaikyti gerą atmintį. Jau vien dėl to žmogus turėtų mokytis visą gyvenimą. skaityti »

Prezidentas V. Adamkus ir H. Juškevičius su švietimo ministre aptarė VDU ir LEU jungimąsi

Vytauto Didžiojo (VDU) ir Lietuvos edukologijos (LEU) universitetų tarybų pirmininkai – Prezidentas Valdas Adamkus ir UNESCO generalinio direktoriaus patarėjas Henrikas Algirdas Juškevičius – aptarė šiuo metu vykstančius VDU ir LEU jungimosi procesus. skaityti »

LEU SEF ir Balstogės technikos universiteto Vadybos fakultetas pasirašė naują bendradarbiavimo sutartį

LEU SEF ir Balstogės technikos universiteto Vadybos fakultetas pasirašė naują bendradarbiavimo sutartį skaityti »