Patvirtintos valstybės finansuojamos magistrantūros ir doktorantūros studijų vietos

Publikuota: 2012 m. kovo 9 d. penktadienis

Šiais metais į valstybės finansuojamas studijų vietas bus priimta 4754 magistrantai ir 480 doktorantų, o pedagogo kvalifikaciją biudžeto lėšomis galės įgyti 93 turintieji aukštojo mokslo diplomą. Vyriausybė patvirtino 2012 m. priėmimo į antrosios pakopos, laipsnio nesuteikiančias pedagogines ir doktorantūros studijas skaičius.

Itin daug magistrantūros ir doktorantūros vietų skiriama inžinerijos krypčių studijoms. Daugiausiai pirmakursių magistrantų valstybės lėšomis gilinsis į socialinius ir technologijos mokslus – 1590 ir 1447. Biomedicinos mokslų sričiai atiteks 521 , fiziniams mokslams – 480, humanitariniams mokslams – 415, meno studijoms – 301 nemokamos magistrantūros vietos. Daugiausia doktorantūros vietų atiteks socialiniams, technologijos, biomedicinos ir fiziniams mokslams – atitinkamai 117, 100, 90 ir 84. Humanitariniams mokslams numatytos 57, žemės ūkiui – 24, meno studijoms – 8 valstybės finansuojamos doktorantūros vietos.

Skiriant biudžeto lėšas siekiama, kad valstybės finansuojamų vietų skaičius nemažėtų lyginant su ankstesniais metais, kai magistrantūros ir doktorantūros studijoms buvo pasitelktos ES struktūrinių fondų lėšos. Todėl šiemet padidintas finansavimas iš biudžeto. Taip pat numatoma papildomai skirti doktorantūros studijų vietų konkurso būdu, Lietuvos mokslo taryba yra paskelbusi konkursą doktorantūros studijų paraiškoms.

Siekiant paskatinti aukštąsias mokyklas plėsti pedagogų rengimo įvairovę, daugiau valstybės finansuojamų vietų skiriama laipsnio nesuteikiančioms pedagoginėms studijoms – šiemet valstybė finansuos 93 vietas, pernai jų buvo 68. Laipsnio nesuteikiančios pedagoginės studijos skirtos jau turintiems aukštojo mokslo diplomą ir siekiantiems papildomai įgyti pedagogo kvalifikaciją, būtiną norint dirbti mokykloje. Pedagogams rengti ir perkvalifikuoti taip pat skiriamos ES struktūrinių fondų

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Švietimo ir mokslo ministrė patvirtino priėmimo į valstybės finansuojamas vietas minimalius reikalavimus

Asmenys, pretenduojantys į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, jau nuo 2016 m., be lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos brandos egzaminų, turės būti išlaikę ir matematikos valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »