Patvirtintos valstybės finansuojamos magistrantūros ir doktorantūros studijų vietos

Publikuota: 2012 m. kovo 9 d. penktadienis

Šiais metais į valstybės finansuojamas studijų vietas bus priimta 4754 magistrantai ir 480 doktorantų, o pedagogo kvalifikaciją biudžeto lėšomis galės įgyti 93 turintieji aukštojo mokslo diplomą. Vyriausybė patvirtino 2012 m. priėmimo į antrosios pakopos, laipsnio nesuteikiančias pedagogines ir doktorantūros studijas skaičius.

Itin daug magistrantūros ir doktorantūros vietų skiriama inžinerijos krypčių studijoms. Daugiausiai pirmakursių magistrantų valstybės lėšomis gilinsis į socialinius ir technologijos mokslus – 1590 ir 1447. Biomedicinos mokslų sričiai atiteks 521 , fiziniams mokslams – 480, humanitariniams mokslams – 415, meno studijoms – 301 nemokamos magistrantūros vietos. Daugiausia doktorantūros vietų atiteks socialiniams, technologijos, biomedicinos ir fiziniams mokslams – atitinkamai 117, 100, 90 ir 84. Humanitariniams mokslams numatytos 57, žemės ūkiui – 24, meno studijoms – 8 valstybės finansuojamos doktorantūros vietos.

Skiriant biudžeto lėšas siekiama, kad valstybės finansuojamų vietų skaičius nemažėtų lyginant su ankstesniais metais, kai magistrantūros ir doktorantūros studijoms buvo pasitelktos ES struktūrinių fondų lėšos. Todėl šiemet padidintas finansavimas iš biudžeto. Taip pat numatoma papildomai skirti doktorantūros studijų vietų konkurso būdu, Lietuvos mokslo taryba yra paskelbusi konkursą doktorantūros studijų paraiškoms.

Siekiant paskatinti aukštąsias mokyklas plėsti pedagogų rengimo įvairovę, daugiau valstybės finansuojamų vietų skiriama laipsnio nesuteikiančioms pedagoginėms studijoms – šiemet valstybė finansuos 93 vietas, pernai jų buvo 68. Laipsnio nesuteikiančios pedagoginės studijos skirtos jau turintiems aukštojo mokslo diplomą ir siekiantiems papildomai įgyti pedagogo kvalifikaciją, būtiną norint dirbti mokykloje. Pedagogams rengti ir perkvalifikuoti taip pat skiriamos ES struktūrinių fondų

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Švietimo ir mokslo ministrė patvirtino priėmimo į valstybės finansuojamas vietas minimalius reikalavimus

Asmenys, pretenduojantys į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, jau nuo 2016 m., be lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos brandos egzaminų, turės būti išlaikę ir matematikos valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »