Priimtos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos, kuriomis pakeistos Konstitucijai prieštaraujančios normos

Publikuota: 2012 m. sausio 21 d. šeštadienis

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė patobulintą Mokslo ir studijų įstatymo pataisų projektą. Atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2011 m. gruodžio 22 d. nutarimą, kuriuo atitinkamos įstatymo nuostatos buvo pripažintos prieštaraujančiomis Lietuvos Respublikos Konstitucijai, projektu pakeisti kai kurie įstatymo straipsniai.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, atsižvelgęs į akademinės bendruomenės nuomonę bei įvertinęs tai, kad aukštosios mokyklos turi autonomiją ir pačios nustato studijų tvarką, akademinius laikotarpius ir vertinimo dažnumą, nutarė siūlyti įstatyme numatyti, kad reguliari žinių patikra (t.y. studentų rotacija) vyktų aukštosios mokyklos nustatytu akademiniu mokymosi laikotarpiu, ne ilgesniu negu studijų metai. Toks siūlymas įtrauktas į projektą.

Įstatymo nuostatos, kurias Konstitucinis Teismas pripažino prieštaraujančiomis Konstitucijai, dėl nevalstybinių aukštųjų mokyklų ir mokslinių tyrimų institutų atsiskaitymo visuomenei už joms paskirtų valstybės biudžeto naudojimą pakeistos, įtvirtinant prievoles nevalstybinėms aukštosioms mokykloms ir mokslinių tyrimų institutams atsiskaityti visuomenei už joms paskirtų valstybės biudžeto naudojimą; taip pat panaikintas draudimas skirti valstybės biudžeto lėšas studijoms Lietuvoje įsteigtiems užsienio aukštųjų mokyklų filialams.

Siekiant užtikrinti sklandų valstybinių aukštųjų mokyklų veiklos organizavimą, nuspręsta įtvirtinti laikiną teisinį reguliavimą, deleguojant valstybinių aukštųjų mokyklų senatams (akademinėms taryboms) funkciją nustatyti universiteto lėšų (taip pat lėšų, skirtų vadovų ir kitų darbuotojų darbo užmokesčiui) ir turto valdymo, naudojimo ir disponavimo jais tvarką, svarstyti ir tvirtinti svarbiausius su tuo susijusius sprendimus; tvirtinti rektoriaus (direktoriaus) pateiktą aukštosios mokyklos metinę pajamų ir išlaidų sąmatą ir šios sąmatos įvykdymo ataskaitą.

Už projektą balsavo 69, susilaikė 3 Seimo nariai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seimo komitete išgirstas studentų balsas

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) praneša, kad šiandien LR Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo išgirstas studentų balsas. Pasak LSAS, po Lietuvos universitetų rektorių konferencijos akibrokšto, studentų atstovai dar kartą išsakė savo poziciją, kad į aukštosios mo... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Konkurencijos taryba leido KTU įsigyti 79 proc. ISM akcijų

Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba kovo 15 d. priėmė nutarimą, kuriuo leido Kauno technologijos universitetui (KTU) įsigyti kontrolinį ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) akcijų paketą. skaityti »

Moksleiviai kviečiami išbandyti jėgas nacionaliniame teisinių žinių konkurse

Pradedama teisinio švietimo iniciatyva – pirmoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą. skaityti »

LEU GMTF vyks 54-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada

Kovo 17 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete (GMTF) vyks 54-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada. skaityti »

Prezidentė atidarys CERN parodą ir du mokslo centrus

Dalia Grybauskaitė antradienį, kovo 15 d., 11 val. kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria atidarys du pažangiausius Baltijos jūros regione mokslinių tyrimų centrus ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN parodą. skaityti »

Kviečiama teikti idėjas ir siūlymus dėl Europos Inovacijų Tarybos kūrimo

Europos Komisija inicijuoja Europos Inovacijų Tarybos steigimą ir kviečia visus suinteresuotus asmenis iki balandžio 29 dienos teikti idėjas dėl šios Tarybos veiklos gairių. skaityti »

Įteiktos Lietuvos mokslo premijos

„Mūsų valstybės pažangos pagrindiniai varikliai yra mokslas, inovacijos bei kūrybingi ir išsilavinę žmonės. Tačiau svarbu ne tik siekti kuo aukštesnės mokslinių tyrimų rezultatų kokybės, bet kartu orientuotis į rezultatų perdavimą viešam ir privačiam sektoriams, siekti šių rezultatų komercinės ir socialinės-ekonominės naudos“, – pažymėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, pasveikinusi Lietuvos mokslo premijų laureatus. skaityti »

LEU veiklą pradeda Ikiuniversitetinio ugdymo centras

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) veiklą pradėjo Ikiuniversitetinio ugdymo centras (IUC). skaityti »

LMT patvirtino atvirosios prieigos prie mokslo publikacijų ir duomenų gaires

Lietuvos mokslo taryba (LMT) patvirtino atvirosios prieigos prie mokslo publikacijų ir duomenų gaires. Jos taikomos LMT finansuojamų mokslinių tyrimų ir sklaidos projektų mokslo publikacijoms ir projektų įgyvendinimo metu gautiems duomenims. skaityti »

LEU viešės garsus Vokietijos komiksų autorius Markusas Witzelis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) kovo 4–5 d. viešės garsus Vokietijos komiksų autorius Markusas Witzelis, dar žinomas Mawilio pseudonimu. skaityti »

SEB bankas kviečia jaunimą į diskusijas apie finansus

Tradiciškai dalyvaudamas Vaikų finansinio švietimo savaitės ir Europos pinigų savaitės renginiuose, SEB bankas kviečia vyresniųjų klasių moksleivius į interaktyvias diskusijas „Rytojus atėjo vakar“. skaityti »