Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) praneša, kad šiandien LR Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo išgirstas studentų balsas. Pasak LSAS, po Lietuvos universitetų rektorių konferencijos akibrokšto, studentų atstovai dar kartą išsakė savo poziciją, kad į aukštosios mokyklos tarybą būtų skiriami du studentų atstovai – vienas studentas ir vienas narys, nepriklausantis aukštosios mokyklos personalui bei studentams.
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) praneša, kad šiandien LR Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo išgirstas studentų balsas. Pasak LSAS, po Lietuvos universitetų rektorių konferencijos akibrokšto, studentų atstovai dar kartą išsakė savo poziciją, kad į aukštosios mokyklos tarybą būtų skiriami du studentų atstovai – vienas studentas ir vienas narys, nepriklausantis aukštosios mokyklos personalui bei studentams. Komitetas po ilgų diskusijų pritarė šios nuostatos įtvirtinimui Mokslo ir studijų įstatymo pakitimų projekte.
Taip pat LR Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo pritarta dvinarei valdymo sistemai, kuomet Senatas (Akademinė taryba) ir Taryba yra du kolegialūs valdymo organai aukštojoje mokykloje. Šių valdymo organų funkcijos dar bus koreguojamos.
Studentų rotacijos pakitimas, studijų stipendijų skyrimas valstybės finansavimo negavusiems studentams, įstojusiems nuo 2012 metų į valstybės finansuojamas ar privačias aukštąsias mokyklas, bei kiti siūlymai, susiję su LR Mokslo ir studijų įstatymo pataisomis, bus svarstomi kitą trečiadienį komiteto posėdyje.
Numatoma, jog LR Mokslo ir studijų įstatymo pataisų svarstymas Seimo plenariniame posėdyje vyks balandžio 17 dieną.
LSAS, išskirtinai visų studentų atstovų, dalyvavusių darbo grupės dėl Mokslo ir studijų įstatymo korekcijų veikloje, siūlė ne vieną pataisą ar visą pasiūlymų paketą, iš kurių vienas svarbiausių buvo turėti 2 studentų balsus strateginius sprendimus priimančiame valdymo organe – taryboje.