Priimtos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos, kuriomis pakeistos Konstitucijai prieštaraujančios normos

Publikuota: 2012 m. sausio 21 d. šeštadienis

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė patobulintą Mokslo ir studijų įstatymo pataisų projektą. Atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2011 m. gruodžio 22 d. nutarimą, kuriuo atitinkamos įstatymo nuostatos buvo pripažintos prieštaraujančiomis Lietuvos Respublikos Konstitucijai, projektu pakeisti kai kurie įstatymo straipsniai.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, atsižvelgęs į akademinės bendruomenės nuomonę bei įvertinęs tai, kad aukštosios mokyklos turi autonomiją ir pačios nustato studijų tvarką, akademinius laikotarpius ir vertinimo dažnumą, nutarė siūlyti įstatyme numatyti, kad reguliari žinių patikra (t.y. studentų rotacija) vyktų aukštosios mokyklos nustatytu akademiniu mokymosi laikotarpiu, ne ilgesniu negu studijų metai. Toks siūlymas įtrauktas į projektą.

Įstatymo nuostatos, kurias Konstitucinis Teismas pripažino prieštaraujančiomis Konstitucijai, dėl nevalstybinių aukštųjų mokyklų ir mokslinių tyrimų institutų atsiskaitymo visuomenei už joms paskirtų valstybės biudžeto naudojimą pakeistos, įtvirtinant prievoles nevalstybinėms aukštosioms mokykloms ir mokslinių tyrimų institutams atsiskaityti visuomenei už joms paskirtų valstybės biudžeto naudojimą; taip pat panaikintas draudimas skirti valstybės biudžeto lėšas studijoms Lietuvoje įsteigtiems užsienio aukštųjų mokyklų filialams.

Siekiant užtikrinti sklandų valstybinių aukštųjų mokyklų veiklos organizavimą, nuspręsta įtvirtinti laikiną teisinį reguliavimą, deleguojant valstybinių aukštųjų mokyklų senatams (akademinėms taryboms) funkciją nustatyti universiteto lėšų (taip pat lėšų, skirtų vadovų ir kitų darbuotojų darbo užmokesčiui) ir turto valdymo, naudojimo ir disponavimo jais tvarką, svarstyti ir tvirtinti svarbiausius su tuo susijusius sprendimus; tvirtinti rektoriaus (direktoriaus) pateiktą aukštosios mokyklos metinę pajamų ir išlaidų sąmatą ir šios sąmatos įvykdymo ataskaitą.

Už projektą balsavo 69, susilaikė 3 Seimo nariai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seimo komitete išgirstas studentų balsas

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) praneša, kad šiandien LR Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo išgirstas studentų balsas. Pasak LSAS, po Lietuvos universitetų rektorių konferencijos akibrokšto, studentų atstovai dar kartą išsakė savo poziciją, kad į aukštosios mo... skaityti »

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »