Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui pristatyti siūlymai dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo

Publikuota: 2011 m. spalio 13 d. ketvirtadienis

Spalio 12 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė pristatė Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos darbo grupės siūlymus dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo.

Viceministrė akcentavo, kad darbo grupė, įvertinusi universitetams kylančius iššūkius, iškėlė tikslą, kad Lietuvoje turėtų susikurti stiprių, tarptautiniu mastu konkurencingų universitetų, orientuotų į mokslo ir studijų vienovę bei mokslinių tyrimų universalumą. Darbo grupės nuomone, siekiant įvardytų tikslų reikėtų sutelkti viename mieste, Kaune ir Vilniuje, esančių universitetų potencialą, t.y., sujungti juos į vieną siektiną universitetą. Darbo grupė sutarė, kad šis tikslas galėtų būti pasiektas iki 2015 metų Vilniuje ir iki 2017 metų Kaune. Tokiu būdu būtų sukurtos prielaidos Lietuvoje atsirasti universitetams, kurie atitiktų geriausių Europos ir pasaulio universitetų lygį.

Darbo grupė siūlo iki 2012 metų pabaigos Vilniaus pedagoginį universitetą prijungti prie Vilniaus universiteto, o iki 2015 metų pabaigos – sujungti Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir Vilniaus universitetą. Atsižvelgiant į universitetų labai ryškią specifinę specializaciją, darbo grupė svarstė tris Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) konsolidavimo alternatyvas: nejungti, paliekant dabartinę struktūrą, iki 2012 metų pabaigos sujungti abi akademijas į bendrą Menų akademiją arba iki 2012 metų pabaigos sujungti VDA ir LMTA į autonomišką Menų akademijos padalinį Vilnius universitete. Darbo grupė taip pat diskutavo apie Mykolo Romerio universiteto (MRU) išskirtinumą kitų universitetų tarpe. Šis universitetas skiriasi vidiniu valdymu, kitokia gaunamų pajamų struktūra, tai reiškia – ir sąlygine nepriklausomybe nuo biudžetinio finansavimo. Darbo grupė siūlo MRU akademinei bendruomenei svarstyti dar didesnės universiteto finansinės nepriklausomybės nuo biudžeto asignavimų perspektyvas bei būdus, tarp kurių galėtų būti strateginių investuotojų Lietuvoje ir užsienyje paieškos.

Darbo grupė taip pat siūlo siekti vieno stipraus universiteto Kaune ir iki 2012 metų pabaigos Lietuvos kūno kultūros akademiją prijungti prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), VU Kauno humanitarinį fakultetą ir VDA filialą prijungti prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Aleksandro Stulginskio universitetą prijungti prie Kauno technologijos universiteto (KTU). Iki 2014 metų pabaigos siūloma sujungti LSMU ir VDU, o iki 2017 metų pabaigos – sujungti KTU ir VDU.

Komitetas, išklausęs darbo grupės narių ir akademinės bendruomenės nuomones, pasiūlė Lietuvos universitetų rektorių konferencijai svarstyti darbo grupės siūlymus ir vėliau rengti apskritojo stalo diskusiją Seime.

Su darbo grupės siūlymais dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo galima susipažinti Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »