Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui pristatyti siūlymai dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo

Publikuota: 2011 m. spalio 13 d. ketvirtadienis

Spalio 12 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė pristatė Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos darbo grupės siūlymus dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo.

Viceministrė akcentavo, kad darbo grupė, įvertinusi universitetams kylančius iššūkius, iškėlė tikslą, kad Lietuvoje turėtų susikurti stiprių, tarptautiniu mastu konkurencingų universitetų, orientuotų į mokslo ir studijų vienovę bei mokslinių tyrimų universalumą. Darbo grupės nuomone, siekiant įvardytų tikslų reikėtų sutelkti viename mieste, Kaune ir Vilniuje, esančių universitetų potencialą, t.y., sujungti juos į vieną siektiną universitetą. Darbo grupė sutarė, kad šis tikslas galėtų būti pasiektas iki 2015 metų Vilniuje ir iki 2017 metų Kaune. Tokiu būdu būtų sukurtos prielaidos Lietuvoje atsirasti universitetams, kurie atitiktų geriausių Europos ir pasaulio universitetų lygį.

Darbo grupė siūlo iki 2012 metų pabaigos Vilniaus pedagoginį universitetą prijungti prie Vilniaus universiteto, o iki 2015 metų pabaigos – sujungti Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir Vilniaus universitetą. Atsižvelgiant į universitetų labai ryškią specifinę specializaciją, darbo grupė svarstė tris Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) konsolidavimo alternatyvas: nejungti, paliekant dabartinę struktūrą, iki 2012 metų pabaigos sujungti abi akademijas į bendrą Menų akademiją arba iki 2012 metų pabaigos sujungti VDA ir LMTA į autonomišką Menų akademijos padalinį Vilnius universitete. Darbo grupė taip pat diskutavo apie Mykolo Romerio universiteto (MRU) išskirtinumą kitų universitetų tarpe. Šis universitetas skiriasi vidiniu valdymu, kitokia gaunamų pajamų struktūra, tai reiškia – ir sąlygine nepriklausomybe nuo biudžetinio finansavimo. Darbo grupė siūlo MRU akademinei bendruomenei svarstyti dar didesnės universiteto finansinės nepriklausomybės nuo biudžeto asignavimų perspektyvas bei būdus, tarp kurių galėtų būti strateginių investuotojų Lietuvoje ir užsienyje paieškos.

Darbo grupė taip pat siūlo siekti vieno stipraus universiteto Kaune ir iki 2012 metų pabaigos Lietuvos kūno kultūros akademiją prijungti prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), VU Kauno humanitarinį fakultetą ir VDA filialą prijungti prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Aleksandro Stulginskio universitetą prijungti prie Kauno technologijos universiteto (KTU). Iki 2014 metų pabaigos siūloma sujungti LSMU ir VDU, o iki 2017 metų pabaigos – sujungti KTU ir VDU.

Komitetas, išklausęs darbo grupės narių ir akademinės bendruomenės nuomones, pasiūlė Lietuvos universitetų rektorių konferencijai svarstyti darbo grupės siūlymus ir vėliau rengti apskritojo stalo diskusiją Seime.

Su darbo grupės siūlymais dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo galima susipažinti Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »