Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui pristatyti siūlymai dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo

Publikuota: 2011 m. spalio 13 d. ketvirtadienis

Spalio 12 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė pristatė Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos darbo grupės siūlymus dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo.

Viceministrė akcentavo, kad darbo grupė, įvertinusi universitetams kylančius iššūkius, iškėlė tikslą, kad Lietuvoje turėtų susikurti stiprių, tarptautiniu mastu konkurencingų universitetų, orientuotų į mokslo ir studijų vienovę bei mokslinių tyrimų universalumą. Darbo grupės nuomone, siekiant įvardytų tikslų reikėtų sutelkti viename mieste, Kaune ir Vilniuje, esančių universitetų potencialą, t.y., sujungti juos į vieną siektiną universitetą. Darbo grupė sutarė, kad šis tikslas galėtų būti pasiektas iki 2015 metų Vilniuje ir iki 2017 metų Kaune. Tokiu būdu būtų sukurtos prielaidos Lietuvoje atsirasti universitetams, kurie atitiktų geriausių Europos ir pasaulio universitetų lygį.

Darbo grupė siūlo iki 2012 metų pabaigos Vilniaus pedagoginį universitetą prijungti prie Vilniaus universiteto, o iki 2015 metų pabaigos – sujungti Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir Vilniaus universitetą. Atsižvelgiant į universitetų labai ryškią specifinę specializaciją, darbo grupė svarstė tris Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) konsolidavimo alternatyvas: nejungti, paliekant dabartinę struktūrą, iki 2012 metų pabaigos sujungti abi akademijas į bendrą Menų akademiją arba iki 2012 metų pabaigos sujungti VDA ir LMTA į autonomišką Menų akademijos padalinį Vilnius universitete. Darbo grupė taip pat diskutavo apie Mykolo Romerio universiteto (MRU) išskirtinumą kitų universitetų tarpe. Šis universitetas skiriasi vidiniu valdymu, kitokia gaunamų pajamų struktūra, tai reiškia – ir sąlygine nepriklausomybe nuo biudžetinio finansavimo. Darbo grupė siūlo MRU akademinei bendruomenei svarstyti dar didesnės universiteto finansinės nepriklausomybės nuo biudžeto asignavimų perspektyvas bei būdus, tarp kurių galėtų būti strateginių investuotojų Lietuvoje ir užsienyje paieškos.

Darbo grupė taip pat siūlo siekti vieno stipraus universiteto Kaune ir iki 2012 metų pabaigos Lietuvos kūno kultūros akademiją prijungti prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), VU Kauno humanitarinį fakultetą ir VDA filialą prijungti prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Aleksandro Stulginskio universitetą prijungti prie Kauno technologijos universiteto (KTU). Iki 2014 metų pabaigos siūloma sujungti LSMU ir VDU, o iki 2017 metų pabaigos – sujungti KTU ir VDU.

Komitetas, išklausęs darbo grupės narių ir akademinės bendruomenės nuomones, pasiūlė Lietuvos universitetų rektorių konferencijai svarstyti darbo grupės siūlymus ir vėliau rengti apskritojo stalo diskusiją Seime.

Su darbo grupės siūlymais dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo galima susipažinti Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje lietuviai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje, liepos 17–24 dienomis įvykusioje Vietnamo sostinėje Hanojuje, Vilniaus licėjaus mokiniai Lukas Činčikas (mokytoja Alyda Daulenskienė) ir Jonas Černeckis (mokytojos Alyda Daulenskienė, Alma Čekauskienė) iškovojo sidabro medalius. skaityti »

Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

Lietuvos technologinės bendrovės kviečiamos domėtis kosminių technologijų kūrimu ir atvykti į Europos kosmoso agentūros (EKA) renginius. skaityti »

Mokytojams – 7 naujos neformaliojo švietimo programos

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Edukacinės kompetencijos centras vasarą organizuoja kvalifikacijos tobulinimo mokyklą mokytojams. skaityti »

Mokiniai mokysis mąstyti kaip verslininkai

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta novatoriško verslumo ugdymo samprata. skaityti »

Norintieji studijuoti technologijos mokslus dažniausiai renkasi VGTU

Oficialiais Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, pasibaigus pirmajam pagrindinio bendrojo priėmimo etapui, šiemet studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) norą išreiškė 13 217 abiturientų. skaityti »

MRU Karaliaus Sedžiongo instituto laukia malonios permainos

Jau šį rudenį Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas studentus bei socialinius partnerius planuoja pakviesti į moderniai atnaujintas patalpas. skaityti »

Šiais metais bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas dalyvauja beveik 28 tūkst. stojančiųjų

Kaip praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), šiais metais prašymus priimti studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užregistravo 33 598 asmenys. skaityti »

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Svajoji apie tarptautinę karjerą, tad net neabejoji, jog studijuoti vyksi į užsienį? Turime puikių naujienų – Lietuva – viena geriausių vietų siekti tarptautinės karjeros! skaityti »

MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija

Liepos 14 dieną MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija: ambasadorės pavaduotojas p. Howard T. Solomon, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja p. Diane Kohn ir kultūros atašė p. Althea Cawley-Murphree. skaityti »

4 klaidos, kurias daro abiturientai rinkdamiesi studijas

Jau liepos 19-ąją baigiasi pirmasis pagrindinio bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Kaip neapsirikti priimant vieną svarbiausių sprendimų gyvenime? Jūsų dėmesiui – 4 didžiausios klaidos, kurias daro abiturientai, rinkdamiesi studijas. skaityti »