Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui pristatyti siūlymai dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo

Publikuota: 2011 m. spalio 13 d. ketvirtadienis

Spalio 12 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė pristatė Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos darbo grupės siūlymus dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo.

Viceministrė akcentavo, kad darbo grupė, įvertinusi universitetams kylančius iššūkius, iškėlė tikslą, kad Lietuvoje turėtų susikurti stiprių, tarptautiniu mastu konkurencingų universitetų, orientuotų į mokslo ir studijų vienovę bei mokslinių tyrimų universalumą. Darbo grupės nuomone, siekiant įvardytų tikslų reikėtų sutelkti viename mieste, Kaune ir Vilniuje, esančių universitetų potencialą, t.y., sujungti juos į vieną siektiną universitetą. Darbo grupė sutarė, kad šis tikslas galėtų būti pasiektas iki 2015 metų Vilniuje ir iki 2017 metų Kaune. Tokiu būdu būtų sukurtos prielaidos Lietuvoje atsirasti universitetams, kurie atitiktų geriausių Europos ir pasaulio universitetų lygį.

Darbo grupė siūlo iki 2012 metų pabaigos Vilniaus pedagoginį universitetą prijungti prie Vilniaus universiteto, o iki 2015 metų pabaigos – sujungti Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir Vilniaus universitetą. Atsižvelgiant į universitetų labai ryškią specifinę specializaciją, darbo grupė svarstė tris Vilniaus dailės akademijos (VDA) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) konsolidavimo alternatyvas: nejungti, paliekant dabartinę struktūrą, iki 2012 metų pabaigos sujungti abi akademijas į bendrą Menų akademiją arba iki 2012 metų pabaigos sujungti VDA ir LMTA į autonomišką Menų akademijos padalinį Vilnius universitete. Darbo grupė taip pat diskutavo apie Mykolo Romerio universiteto (MRU) išskirtinumą kitų universitetų tarpe. Šis universitetas skiriasi vidiniu valdymu, kitokia gaunamų pajamų struktūra, tai reiškia – ir sąlygine nepriklausomybe nuo biudžetinio finansavimo. Darbo grupė siūlo MRU akademinei bendruomenei svarstyti dar didesnės universiteto finansinės nepriklausomybės nuo biudžeto asignavimų perspektyvas bei būdus, tarp kurių galėtų būti strateginių investuotojų Lietuvoje ir užsienyje paieškos.

Darbo grupė taip pat siūlo siekti vieno stipraus universiteto Kaune ir iki 2012 metų pabaigos Lietuvos kūno kultūros akademiją prijungti prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), VU Kauno humanitarinį fakultetą ir VDA filialą prijungti prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Aleksandro Stulginskio universitetą prijungti prie Kauno technologijos universiteto (KTU). Iki 2014 metų pabaigos siūloma sujungti LSMU ir VDU, o iki 2017 metų pabaigos – sujungti KTU ir VDU.

Komitetas, išklausęs darbo grupės narių ir akademinės bendruomenės nuomones, pasiūlė Lietuvos universitetų rektorių konferencijai svarstyti darbo grupės siūlymus ir vėliau rengti apskritojo stalo diskusiją Seime.

Su darbo grupės siūlymais dėl Lietuvos universitetų tinklo optimizavimo galima susipažinti Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla – elektroninių mokymosi paslaugų priemonė

Sukurta elektroninio mokymosi informacinė sistema. Jos pagrindu teikiama interaktyvi elektroninio mokymosi paslauga. skaityti »

Klaipėdos universitetas užmegs naujus ryšius su Kroatija

2016 m. birželio 9 dieną Klaipėdos universitete (KU) lankysis Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis ponas Krešimir Kedmenec bei Kroatijos Respublikos Ekonomikos ministro pavaduotojas Zdeslav Matić. skaityti »

LEU vykdys studijas Kaune ir Šiauliuose

Nuo kitų mokslo metų Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) vykdys studijų programas ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Šiauliuose. Kaune bus galima studijuoti ekonomiką ir ikimokyklinį ugdymą, o Šiauliuose – taikomąją sociologiją. skaityti »

Šiaulių universitetas bendradarbiaus su kompanija „Microsoft“

Birželio 2 d. Šiaulių universiteto atstovai susitiko su „Microsoft Lietuva“ generaliniu direktoriumi Ainiu Kavaliausku. skaityti »

Lietuvos trečiojo amžiaus universitetams – garbingas Europos Parlamento apdovanojimas

Šiemet Europos Sąjungos piliečio adovanojimą Europos Parlamentas skyrė Lietuvos trečiojo amžiaus universitetams, kuriuos šiam garbingam apdovanojimui nominavo Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. skaityti »

Prasidėjo bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas

Prasidėjo bendrasis priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas. Šiemet bendrajame priėmime dalyvauja 42 aukštosios mokyklos. skaityti »

UNESCO Tarptautinis švietimo biuras bendradarbiaus su VDU

Pasaulinis švietimo kompetencijų centras, UNESCO Tarptautinis švietimo biuras (IBE) savo ekspertines žinias nuo šiol aktyviau skleis ir Lietuvoje. skaityti »

LEU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nacionaline moksleivių akademija

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) gegužės 31 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nacionaline moksleivių akademija. skaityti »

Paskelbti Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Gegužės 30 dieną apdovanoti pirmosios moksleivių Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai. Šiemet olimpiados finale dalyvavo apie keturis šimtus 9-10 ir 11-12 klasių moksleivių iš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. skaityti »

VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą pasauliniame makaronų tiltų čempionate

Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate „World Championship in Spaghetti Bridge Building: RECCS 2016“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komanda „Špikis“ įspūdingai ištaškė savo iš makaronų pastatytą tiltą ir pagerino dar prieš metus jų pačių pasiektą Lietuvos rekordą. skaityti »