VU TSPMI pirmakursius sveikins vienas iš Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 2 d. pirmadienis

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (TSPMI) pradeda naujus mokslo metus. Šiemet Instituto pirmakursius sveikins TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas, grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas; TSPMI Globėjų Tarybos narys, „OVC Consulting“ valdybos pirmininkas Virginijus Lepeška. Mokslo metų pradžios renginys vyks TSPMI didžiojoje konferencijų salėje (Vokiečių g. 10, Vilnius, 402 aud.). Pradžia – 10 val.

Akademinį sezoną Institutas pasitinka atsinaujinęs: pradedama vykdyti nauja magistrantūros studijų programa (Rytų Europos ir Rusijos studijos, anglų k.), o dvi programos iš esmės pertvarkytos (Tarptautinių santykių ir diplomatijos studijos; Europos studijos: idėjos, institucijos ir ekonomika). Nuo šio rudens prie žinomų Instituto dėstytojų kolektyvo prisijungia buvusi LR finansų ministrė Ingrida Šimonytė; jau antrus metus dėstys buvęs LR energetikos viceministras Romas Švedas.

TSPMI siūlomos studijos išlieka vienos populiariausių Lietuvoje pagal stojančiųjų pageidavimų skaičių. Šiemet į Institutą priimti 156 dieninių politikos mokslų studijų bakalaurantai; 80 Tarptautinių santykių ir diplomatijos, Lyginamosios politikos, Europos studijų, Politikos ir medijų, Viešosios politikos analizės ir Rytų Europos ir Rusijos studijų magistrantų. Institutas yra antrasis VU pagal „šimtukininkų“ kiekį – preliminariais duomenimis, jų priimta 63.

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas – vienas iš lyderiaujančių politikos mokslų studijų ir tyrimų centrų Baltijos regione, tradiciškai į savo studijų programas surenkantis geriausius politikos mokslais ir tarptautiniais santykiais besidominčius šalies abiturientus. „Institutą matau kaip boutique – kokybe garsėjančią įstaigą, kuri orientuojasi ne tik į skaičius, bet tai, ką daro, daro kokybiškai: tiek studijų, tiek tyrimų, tiek viešųjų komentarų srityje“, – sako TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »