VU TSPMI pirmakursius sveikins vienas iš Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 2 d. pirmadienis

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (TSPMI) pradeda naujus mokslo metus. Šiemet Instituto pirmakursius sveikins TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas, grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas; TSPMI Globėjų Tarybos narys, „OVC Consulting“ valdybos pirmininkas Virginijus Lepeška. Mokslo metų pradžios renginys vyks TSPMI didžiojoje konferencijų salėje (Vokiečių g. 10, Vilnius, 402 aud.). Pradžia – 10 val.

Akademinį sezoną Institutas pasitinka atsinaujinęs: pradedama vykdyti nauja magistrantūros studijų programa (Rytų Europos ir Rusijos studijos, anglų k.), o dvi programos iš esmės pertvarkytos (Tarptautinių santykių ir diplomatijos studijos; Europos studijos: idėjos, institucijos ir ekonomika). Nuo šio rudens prie žinomų Instituto dėstytojų kolektyvo prisijungia buvusi LR finansų ministrė Ingrida Šimonytė; jau antrus metus dėstys buvęs LR energetikos viceministras Romas Švedas.

TSPMI siūlomos studijos išlieka vienos populiariausių Lietuvoje pagal stojančiųjų pageidavimų skaičių. Šiemet į Institutą priimti 156 dieninių politikos mokslų studijų bakalaurantai; 80 Tarptautinių santykių ir diplomatijos, Lyginamosios politikos, Europos studijų, Politikos ir medijų, Viešosios politikos analizės ir Rytų Europos ir Rusijos studijų magistrantų. Institutas yra antrasis VU pagal „šimtukininkų“ kiekį – preliminariais duomenimis, jų priimta 63.

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas – vienas iš lyderiaujančių politikos mokslų studijų ir tyrimų centrų Baltijos regione, tradiciškai į savo studijų programas surenkantis geriausius politikos mokslais ir tarptautiniais santykiais besidominčius šalies abiturientus. „Institutą matau kaip boutique – kokybe garsėjančią įstaigą, kuri orientuojasi ne tik į skaičius, bet tai, ką daro, daro kokybiškai: tiek studijų, tiek tyrimų, tiek viešųjų komentarų srityje“, – sako TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). skaityti »

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »