VU TSPMI pirmakursius sveikins vienas iš Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 2 d. pirmadienis

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (TSPMI) pradeda naujus mokslo metus. Šiemet Instituto pirmakursius sveikins TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas, grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas; TSPMI Globėjų Tarybos narys, „OVC Consulting“ valdybos pirmininkas Virginijus Lepeška. Mokslo metų pradžios renginys vyks TSPMI didžiojoje konferencijų salėje (Vokiečių g. 10, Vilnius, 402 aud.). Pradžia – 10 val.

Akademinį sezoną Institutas pasitinka atsinaujinęs: pradedama vykdyti nauja magistrantūros studijų programa (Rytų Europos ir Rusijos studijos, anglų k.), o dvi programos iš esmės pertvarkytos (Tarptautinių santykių ir diplomatijos studijos; Europos studijos: idėjos, institucijos ir ekonomika). Nuo šio rudens prie žinomų Instituto dėstytojų kolektyvo prisijungia buvusi LR finansų ministrė Ingrida Šimonytė; jau antrus metus dėstys buvęs LR energetikos viceministras Romas Švedas.

TSPMI siūlomos studijos išlieka vienos populiariausių Lietuvoje pagal stojančiųjų pageidavimų skaičių. Šiemet į Institutą priimti 156 dieninių politikos mokslų studijų bakalaurantai; 80 Tarptautinių santykių ir diplomatijos, Lyginamosios politikos, Europos studijų, Politikos ir medijų, Viešosios politikos analizės ir Rytų Europos ir Rusijos studijų magistrantų. Institutas yra antrasis VU pagal „šimtukininkų“ kiekį – preliminariais duomenimis, jų priimta 63.

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas – vienas iš lyderiaujančių politikos mokslų studijų ir tyrimų centrų Baltijos regione, tradiciškai į savo studijų programas surenkantis geriausius politikos mokslais ir tarptautiniais santykiais besidominčius šalies abiturientus. „Institutą matau kaip boutique – kokybe garsėjančią įstaigą, kuri orientuojasi ne tik į skaičius, bet tai, ką daro, daro kokybiškai: tiek studijų, tiek tyrimų, tiek viešųjų komentarų srityje“, – sako TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Panaudojant ES lėšas didinamas doktorantų skaičius

Doktorantūros studijoms 2014–2020 m. skiriama 22,4 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų. skaityti »

Mokslininkai: politika turi remtis mokslu pagrįstais sprendimais

Lietuvos mokslo taryba per 5 metus finansavo 213 mokslinių tyrimų, pagal kuriuos valdžios institucijoms parengtos rekomendacijos, susistemintos žinios, susijusios su visuomenei aktualiomis problemomis bei galimais jų sprendimo būdais. skaityti »

LEU pradeda leisti jaunųjų mokslininkų darbus – „Mažąją mokslinę seriją“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla pradėjo leisti geriausių socialinių, fizinių, biomedicinos ir humanitarinių mokslų sričių bakalaurų ir magistrų mokslines studijas – „Mažąją mokslinę seriją“. skaityti »

Ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvauja Pasaulio švietimo forume

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sausio 18–20 d. lankosi Londone. Ji dalyvaus Pasaulio švietimo forume ir Britų švietimo ir mokymo technologijų parodoje (BETT), taip pat susitiks su Didžiosios Britanijos lituanistinių mokyklų ir lietuvių bendruomenės atstovais. skaityti »

Lietuva išmaniųjų mokytojų skaičiumi lenkia kaimynes

26 Lietuvos mokytojai pateko tarp 4 tūkst. visame pasaulyje, kuriems „Microsoft“ suteikė mokytojų novatorių-ekspertų vardą. Šiuo skaičiumi Lietuvos pedagogai lenkia kolegas Baltijos šalyse ir tokias valstybes, kaip Šveicarija ar Japonija. skaityti »

Studentų metų lyderiu išrinktas VGTU atstovas

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) skelbė labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Universitetų klasterio planuose – bendros studijų programos ir lietuviškas „Erasmus“

Pirmaisiais tarp Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų pasirašyto memorandumo rezultatais studentai ir mokslininkai galės pasinaudoti jau 2016–2017 mokslo metais. skaityti »

Pristatytas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas atnaujintas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas. Palyginti su praėjusiu susitikimu, vykusiu lapkritį, smarkiai pasistūmėta į priekį. skaityti »

Pratęsta bendradarbiavimo sutartis tarp LEU ir Vilniaus akademinės sielovados centro

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), atstovaujamas rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio, ir Vilniaus akademinės sielovados centras, atstovaujamas vadovo kun. Povilo Narijausko, pratęsė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje skaityti »